Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 17 komentarzy

Filip Stankiewicz

Filip Stankiewicz - Urodziłem się 1 maja 1978 roku. Mam wspaniałą żonę Annę i synka Szymka. Jestem absolwentem historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Podyplomowego Studium Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomii UG. Pracuję w Orange Polska S.A.

Wczorajsze stenogramy na 99,9% zostały sfałszowane

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kopie czarnych skrzynek można było sfałszować. Zresztą oryginały przez tyle czasu też, bo to Rosjanie przecież je produkują. A bez wątpienia byliby zdolni do takiego fałszerstwa.

Jeśli nawet były krzyki na pokładzie Tu-154 przed zniszczeniem samolotu, to nie jest dowód na brak zamachu jak twierdzi Stefan Niesiołowski - bo przecież skrzydła nie odłamała brzoza tylko wybuch, który nastąpił zapewne przed wybuchem w kadłubie i stąd mogło wynikać przerażenie pasażerów i ich krzyki. Oczywiście jeśli tak było to odgłos wybuchu został wycięty, a zostawiono jedynie późniejsze krzyki.

 

Zagadkowe zdanie w „stenogramach” RMF. Dowód na fałszerstwo? RMF FM opublikowało całość nowych „stenogramów” z kokpitu rządowego tupolewa, do którego katastrofy doszło 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Internauci natychmiast wychwycili, że na jednym z dokumentów znalazł się dość poważny błąd, który może być dowodem na to, że „stenogramy” zostały sfałszowane. Chodzi o fragment zapisów, w którym dwie osoby rozmawiają o godzinie. „Która godzina?” – pyta jedna z osób. „W pół do ósmej” [pisownia oryginalna: zgodnie z zasadami ortografii powinno być „wpół”] – pada odpowiedź. Jednak jednocześnie obok podana jest faktyczna godzina, w której miała odbywać się rozmowa. Jest to godz. 8:07:31! Skąd więc nagle „wpół do ośmej”?Zdaniem internautów to absurdalne zdanie może być dowodem na fałszerstwo „stenogramów”. Stawiam, że preparujący dokument wziął min i sek 7:31 za godzinę - napisał na Twitterze G. Gladyszewski. Klasyczny błąd pracujących z plikami „czasowymi, tylko tu konsekwencje większe – jasne wskazanie fałszowania tekstu” – dodał.

//niezalezna.pl/65834-zagadkowe-zdanie-w-stenogramach-rmf-dowod-na-falszerstwo

 

„Stenogramy” z tupolewa to nic nowego. Ponad rok temu ich treść ujawnił tajemniczy bloger. - Stenogramy są pisane cyrylicą na zlecenie Władimira Putina i wpisują się w to, co przedstawiła pani Anodina - powiedział w czasie konferencji prasowej poseł PiS Bartosz Kownacki. Zwrócił również uwagę na to, że treść rzekomych „stenogramów” była znana już od ponad roku. na blogu użytkownika „soundamator” w salonie24.pl - we wpisie „Stenogramy - co powiedziano na 100 metrach” ze stycznia 2014 r. - znalazły się słowa, które później trafiły do rzekomego „stenogramu”. - Pada tam sformułowanie na wysokości stu metrów – kiedy zgodnie z opinią Instytutu Sehna pada sformułowanie „odchodzimy na drugi krąg” - pada sformułowanie „dochodzimy wolniej”. I dokładnie te same słowa są zapisane później w opinii biegłych - podkreślił Kownacki.

//niezalezna.pl/65821-stenogramy-z-tupolewa-nic-nowego-ponad-rok-temu-ich-tresc-ujawnil-tajemniczy-bloger

 

Nowy odczyt jest fałszywy, by oskarżyć pilotów. (…) Istotą tego odczytu nie jest to, że zostało odczytanych więcej słów, ale to że zostały one odczytane zupełnie inaczej. One zamieniają zasadniczo treści komend. Tak jak w tym wypadku została zamieniona właściwa komenda, która na 100 metrach powinna paść i padła: „odchodzimy” na komendę „dochodź wolniej”. To jakiś absurd. Takiej komendy nie ma w lotnictwie wojskowym. I takiej komendy nie było - dodaje Macierewicz. Przez ostatnie lata byliśmy przekonywani, że Instytut (Ekspertyz Sądowych – przyp.red.) im. prof. Sehna pracował na oryginalnych zapisach.(…) Dlaczego zatem eksperci nie stwierdzili, że pracują na taśmach, które nie spełniają parametrów taśm w czarnych skrzynkach- zastawiania się Macierewicz. Jeśli nie daje się najpierw dostępu do nowego odczytu rodzinom i pełnomocnikom to jest to najlepszy dowód, że prokuratura planowała takie zamieszanie z jakim mamy teraz do czynienia- dodał przewodniczący parlamentarnego zespołu.

//wpolityce.pl/polityka/240102-antoni-macierewicz-w-tvp-nowe-odsluchy-to-szalbierstwo-i-falszywka-stworzona-pod-teze-oskarzajaca-pilotow

KOMENTARZE

 • PiS szykował taką piękną akcję a tu....
  Najpierw Macierewicz włączył w kampanię swoje wybuchowe opowieści, później miała być książka napisana przez niemieckiego dziennikarza. Warto zwrócić uwagę, że wywiad niemiecki na który się powołuje, w całości się od tych "rewelacji" odciął, czyli znów mamy budowanie kłamstwa smoleńskiego imienia Macierewicza. A tu dostali stenogramami, tak aż się z kupra zadymiło. Stąd sytuacja ratunkowa, to 99.9% sfałszowane. Standardowa, bezmyslna obrona PiS, zgodnie z tym fałszowano wszystko, co wykazywało piS czystą prawdę. M.in. sekcje zwłok. Już Macierewicz wyskoczył ze swoimi "górnolotnymi" słowami. Widać strach i całkowite pomieszanie w szeregach PiS. Dziś się pogubili, ale nic, za kilka dni będzie jakaś konferencja z piwem i parówkami. Show trwa. A Polacy i tak wiedzą, gdyby Kaczyński nie chciał być dowódcą samolotu, gdyby nie chciano za wszelką cenę lądować, gdyby nie wylatywano przy absolutnie negatywnej prognozie, gdyby pilot nie musiał bezmuzgom udowodnić, że nie da się wylądować w takich warunkach ci ludzie by nadal żyli.
 • @ Autor
  Bardzo mi przykro, lecz uważam, ze magister historii nie powinien wypisywać bzdur. Przypuszczam, że nie chciałby zostać Pan zaliczony do tych współczesnych polskojezycznych historyków, którzy kreują naszą rzeczywistość.
 • @Netwalker 18:44:22
  Dokładnie, Protasiuk również usłyszał z ust prezydenta Kaczyńskiego, że jest tchórzem. Przy tej sprawie warto zwrócić uwagę na pewne przedefiniowane przez Macierewicza słowo. "Zaprzaniec", słownikowo, to człowiek, który zmienił religię jednak Macierewicz zastosował do człowieka, który nie szanuje polskiego żołnierza, czy automatycznie uczynił zaprzańcem zarówno Lecha Kaczyńskiego (za nazwanie pilotów tchórzami) jak i samego siebie, w sprawie żołnierzy z Nangar Khel. PiS rzucanie obelg przychodzi bardzo łatwo, na całe szczęście są zbyt głupi, by zrozumieć, że taka obelga dokładnie w ich stronę się kiedyś odwróci.
 • autor
  Zamiast się ślinić i obrażać nie lepiej odpowiedzieć na proste pytanka co?

  1. Kto w kwietniu 2010 był zwierzchnikiem SZ?;
  2. Za co odpowiada Zwierzchnik SZ?
  3. Kto w kwietniu 2010 był Dowódcą Sił Powietrznych?
  4. Za co odpowiada D-ca SP?
  5. Kto w kwietniu 2010 sprawował bezpośredni nadzór nad 36 spec. pułkiem?
  6. Za co odpowiada w SZ. RP bezpośrednio sprawujący nadzór?
  7. Podaj warunki atmosferyczne na lotnisku Siewiernyj (2010 w godz. 7.00-10.00)
  8 Podaj minimalne warunki ww. lotniska
  9. Podaj minimalne warunki dla samolotu TU-154M
  10 Kiedy i od kogo załoga otrzymała ostrzeżenie, że nie ma warunków do lądowania?
  11. Który pilot miał uprawnienia do DTWA?
  12 Kto z członków załogi miał uprawnienia do prowadzenia korespondencji w języku rosyjskim?
  13. Czy podczas manewru podeści do lotniska w kabinie załogi przebywały osoby postronne?
  14 W jakim reżimie załoga podchodziła do lądowania?
  15. Czy załoga słyszała ostrzeżenie, że samolot niebezpiecznie zbliża się do ziemi?
 • autor pisowski
  Lot do Tbilisi, na pomoc żydowskiej agenturze w Gruzji

  Lech Kaczyński: Panowie, kto jest zwierzchnikiem sił zbrojnych?
  Grzegorz Pietruczuk: Pan, Panie Prezydencie.
  Lech Kaczyński: To proszę wykonać polecenie i lecieć do Tbilisi.
  - Jeśli ktoś decyduje się być oficerem, to nie powinien być lękliwy.
  Autor: prezydent Lech Kaczyński, 15.22
  Opis: po wyjściu z kabiny pilotów, do dziennikarzy i notabli lecących samolotem.
  - Jeszcze się policzymy!
  Autor: prezydent Lech Kaczyński
  Opis: wypowiedziane podczas wychodzenia z samolotu do kapitana Grzegorza Pietruczuka.
  - Czy rząd zamierza tolerować tego typu elementy rozprężenia [tak w oryginale] oraz nieprzystojące żołnierzom zawodowym tchórzostwo w obecności Głowy Państwa?
  Autor: Karol Karski
  - Żołnierz ten przyniósł wstyd Państwu Polskiemu oraz jego Siłom Zbrojnym. Wykazał się tchórzostwem, gdy tego samego dnia w Tbilisi lądował samolot prezydenta Francji. Przyniósł wstyd Państwu Polskiemu w oczach innych głów państw znajdujących się wówczas na pokładzie i doprowadził do drwiących z Polski artykułów w prasie zagranicznej.
  Autor: Karol Karski
  Opis: o kapitanie Grzegorzu Pietruczuku
  Co do kpt. Pietruczuka to poleciał jeszcze raz z ratownikami na Haiti. Później przeszedł w stan spoczynku, wpadł w depresję - tego co mi wiadomo po całej nagonce na jego osobę ze strony ludzi prezydenta miał załamanie nerwowe. Pilot Protasiuk był w czasie lotu do Gruzji II pilotem kpt. Pietruczuka . Presja na niego była . A co do przygotowania lotu do Smoleńska wystarczy poszukać w internecie, żeby zobaczyć, że miało to charakter pospolitego ruszenia: niedokładna lista pasażerów, zbyt późny wylot. Presja na kpt. Protasiuka wynikała z chaosu całej tej eskapady oraz z doświadczeń pilota z wizyty w Gruzji. Spróbujcie postawić się w jego sytuacji. Co by nie zrobił to źle.
 • @Pope Nimrod 04:59:45
  Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą. Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Oto dwa cytaty, ilustrujące pogląd Josepha Goebbelsa na oddziaływanie propagandy. A teraz zastanówmy się, jak często w mediach wypowiadają się przedstawiciele MAK i PKBWL nt. przyczyn katastrofy TU-154 w Smoleńsku, a jak często swoje teorie (dość zmienne) przedstawiają zwolennicy spisku, czyli zamachu?
  Która wersja nosi znamiona prawdy, a która kłamstwa, jeżeli rozpatrzymy to przez pryzmat tych dwóch zasad Goebbelsa? I kto w swoim sposobie formułowania poglądów przypomina bardziej metodologię wspomnianego ministra Rzeszy? Na raz sformułowaną wersję PKBWL, jest już niemal tysiąc odmiennych wersji (niejednokrotnie
  sprzecznych ze sobą - np. sztuczna mgła i drzewo, a wybuch w powietrzu i bez drzewa). Co człowiek - to pogląd. Mnóstwo publicznych wypowiedzi opiera się na sformułowaniu "ja wierzę..." a dalej jest określona teoria. Jeżeli samolot wybuchł w powietrzu, to po co było dobijać rannych? Jeżeli samolot nie rozbił się o drzewo, to dlaczego jest awantura o to, że Rosjanie wycięli drzewa?
  Co wybuchło na pokładzie samolotu: trotyl, czy bomba termobaryczna? A może jedno i drugie? Jeżeli w ogóle nastąpił wybuch, to dlaczego ocalały bębenki uszne ofiar? (np. ekshumowanego Wassermana, czy Walentynowicz). Jeżeli to była bomba termobaryczna, to dlaczego został niespalony wrak? (jak sama nazwa wskazuje podczas wybuchu takiej bomby następuje niezwykle wysoka temperatura, a samolot jest zbudowany z łatwotopliwego aluminium) Dlaczego na potwierdzenie hipotezy wybuchu nie wskazują zapisy rejestratorów, ani stan przedmiotów znalezionych na miejscu? Np. sztuczny horyzont (taka kulka niebiesko-czarna z podziałką pod kreską symbolizującą samolot) odnaleziony na miejscu zatrzymał się w pozycji odwróconej i przechylonej o około 200 stopni co wskazuje na to, że samolot w chwili uderzenia o ziemię "leżał na plecach" z lekkim przechyłem. Dlaczego nie znaleziono dowodów na działanie rzekomego meaconingu? Dlaczego jest tak wiele hipotez nt. zamachu przeciwko jednej tylko o wypadku? Dlaczego na głowie prezydenta ocalały włosy, a na ciele odzież, skoro miałby on zostać spalony w wybuchu bomby termobarycznej?Jeżeli nie było mgły (jak twierdzą niektórzy), to dlaczego piloci zeszli tak nisko? Powinni przecież widzieć lotnisko z wysoka. Jeżeli lot był spóźniony o pół godziny, to jak zaplanowano wybuch, który rzekomo miał miejsce na kilkanaście sekund przed wylądowaniem samolotu? Gdyby lot był planowy, to wybuch zniszczyłby pusty samolot na lotnisku, gdy wszyscy byliby już na uroczystościach w Katyniu.
  Jeżeli bombę odpalono zdalnie, to kto i jak to zrobił? Dlaczego zeznania świadków w większości przypadków umiejscawiają jakieś odgłosy wybuchów w czasie, gdy samolot (lub jego resztki) leżał już na ziemi (np. tak twierdzą piloci z Jaka-40)?
  Sporo tych wersji spiskowych przeciwko tylko jednej wersji PKBWL i MAK. A przecież całe 100% historii tego zamachu" jest na nagraniu rozmów pilotów w czasie tej mglistego wylotu. Jest też nagrane, kto przychodził i co mówił. Jest tez wycie ostrzegawczych urządzń made in USA i spokojne odliczanie jednego pilota, ile ich dzieli metrów od śmierci: 120 110 100 0 80 70 60 50 40 30 20 10 aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!!!! A polski kapitan samolotu NIE MIAŁ ABSOLUTNIE UPRAWNIEN ABY ZEJŚĆC PONIŻEJ 120 metrów bez widoczności lotniska.
  ABSOLUTNIE. Kto mu rozkazał? Tusk, Putin, Merkel, Obama, Łukaszenka? A może ruda Julka z Mokotowa?
  Możliwe, że cynicznego brata męczennika nachodzi momentami zwątpienie, czy dalej ciągnąć tę tragifarsę. Ale jak teraz to wszystko odkręcić? Przecież wówczas zaciśnie mu się na karku pętla, którą sam dobrowolnie sobie założył! Zabrnął w sam środek szamba, więc jakikolwiek sensowny odwrót nie jest możliwy. Pozostaje ucieczka do przodu, do psychiatryka. Czy choć ten jeden jedyny raz w życiu ten tchórzliwy człeczyna zbierze się na taką odwagę? Czy, jeśli przez ponad 60 lat pojęcie honoru było mu obce - na koniec nędznego żywota łaski i zaszczytu tegoż honoru dostąpi?
  Wątpię. Czy w końcu Macierewicz z swoimi ludżmi prawdopodobnie z CIA, zażąda od swoich mocodawców z USA lub NATO treści rozmów braci w czasie lotu do Smoleńska, która to rozmowa jest kluczem do wyjaśnienia tej katastrofy. Tak samo Macierewicz ani słowa nie chce wypowiedzieć, dlaczego rabini w ostatniej chwili zrezygnowali z lotu do Smoleńska???
  Czy prawdą jest, że tym samolotem TU-154 były transportowane rakiety typu ,,Grom” na rzecz Gruzji w 2008 roku???
 • Rytuał
  Kto ostrzegł przed "wylotem" dwóch chazarskich rabinów kraju Polin :

  Schudrich-a

  Kadlick-a


  Od tych pytań proponuję zacząć .

  Tylko bez bajerów - bo się "dowiedzieli" ,że to święto...

  O "wylocie " z Hali Odlotów wiedzieli wcześniej .
 • Wrogość do PiS i wiara w informacje
  Od 2010 roku obserwuję wszystko co było związane z rzekomą katastrofą i muszę stwierdzić że nic nie wskazuje na to aby do niej doszło w smoleńsku i w sposób przedstawiony. Nikt a tym bardziej nikt wiarygodny nie dokonał sprawdzenia chociażby samolotu którego elementy to zbiór części z różnych samolotów. Nikt nie sprawdził tego twierdzenia, nie wspomnę o setkach innych wskazujących na mord a nie katastrofę. W tak ważnej sprawie dla Polski nic nie zrobiono, to co dokonano to usilna próba zamaskowania rzeczywistości z powołaniem specjalnej komisji Laska do zafałszowania rzeczywistości. Te nowe stenogramy nie są warte aby ktokolwiek poświęcał im uwagę a o to chodzi władzy by odciągnąć uwagę społeczeństwa od ważnych spraw i oczernić PiS.
  PO i PSL zniszczyło Polskę na wiele pokoleń i jeszcze społeczeństwo bierze pod uwagę ich dalszą egzystencję w rządzeniu!
  To dobrze o nas jako narodzie nie świadczy, wychodzimy na stado baranów.
  Traktowanie PiS jak zarazy na pewno nam nie pomoże bez względu na właściwe czy też niewłaściwe spojrzenie. Zrobiono z PiSu płachtę na byka i jak coś się dzieje to straszy się nim małe dzieci.
  Dajmy spokój tym stenogramom, szkoda czasu.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31