Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 17 komentarzy

Filip Stankiewicz

Filip Stankiewicz - Urodziłem się 1 maja 1978 roku. Mam wspaniałą żonę Annę i synka Szymka. Jestem absolwentem historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Podyplomowego Studium Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomii UG. Pracuję w Orange Polska S.A.

Apel o nie dystrybuowanie szkodliwych tłuszczy utwardzonych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Apel o nie używanie tłuszczy roślinnych utwardzonych z powodu ich szkodliwości dla zdrowia. Powodują one choroby układu krążenia, otyłość, cukrzycę i nowotwory, szczegóły pod linkiem:

//blog.galeriamedica.pl/tluszcze-trans-bezwgledny-zabojca-2

 

Protest należy wysyłać tutaj (zaznaczamy adresy e-mailowe myszką kopiujemy ctrl c i wklejamy w pole adresowe e-maila ctrl v):

infolinia@lidl.pl, bok@biedronka.eu, ztkruszwica@ztkruszwica.pl, opinie@wawel.com.pl, eurocash@eurocash.com.pl, abc@sklepyabc.pl, uwagi@almamarket.pl, media@chatapolska.pl, sekretariat@zabka.pl, biuro@groszek.com.pl, sekretariat@lewiatan.pl, poczta@polomarket.pl, kzrss@spolem.org.pl, biuroobslugiklienta@stokrotka.pl, netto@netto.pl, kontakt@auchan.pl, carrefour@galluppolska.pl, main@e-leclerc.pl, infolinia@tesco.pl, kontakt@makro.pl,

 

Dlaczego tłuszcze trans są tak bardzo szkodliwe? Jakie dolegliwości i schorzenia powodują tłuszcze trans? Lekarze i dietetycy biją na alarm, bo tłuszcze trans uważane są za jedne z najniebezpieczniejszych składników naszej codziennej żywności, wyjątkowo niebezpieczne dla naszego zdrowia. O ile same oleje roślinne są bardzo zdrowe, o tyle już utwardzone oleje roślinne stają się dla nas zabójcze. To właśnie proces utwardzenia (uwodornienia) zmienia właściwości tych tłuszczów roślinnych, które zaczynają negatywnie oddziaływać na organizm ludzki, m.in: zwiększają one poziom LDL („złego” cholesterolu)zwiększają poziom trójglicerydów we krwi wpływają na obniżenie poziomu HDL („dobrego” cholesterolu).

 

Spożywając tłuszcze trans (inaczej izomery trans kwasów tłuszczowych) mamy zwiększone ryzyko zachorowania na:choroby układu krążenia (choroby serca – miażdżyca, udary (wylewy), zawały serca)otyłość, cukrzyca, nowotwory - zwiększenie ryzyka zachorowania na raka jelita grubego o 85%. W związku z tym stają się one zdecydowanie bardziej niebezpieczne dla zdrowia, niż uważane za szkodliwe tradycyjne tłuszcze zwierzęce. Dlatego bezpieczniejsze są prawdziwe masła czy smalec (oczywiście tutaj liczy się umiar!).

KOMENTARZE

 • "Zły" cholesterol???
  Nie ma czegoś takiego, jak "zły cholesterol" proszę nie wprowadzać w błąd, lub wskazać badania, które by to potwierdzały!
  Proszę nie powtarzać propagandy koncernów.
  Wszelka żywność przetwarzana chemicznie potencjalnie może być szkodliwa, należy jej unikać. Proszę nie badać poziomu LDL/HDL, bo to naukowy bełkot, powtarzany przez ograniczony umysłowo personel medyczny.
  Proszę kontrolować poziom homocysteiny, bo to jest czynnik sprawczy.
  Do puki homocysteina nie uszkodzi naczyń, holesterol nie będzie ich naprawiał.
  Za prawidłowe uważa się stężenie homocysteiny w osoczu krwi w granicach 5-12 mol/l.
  Wysokie stężenie homocysteiny przekraczające 20-30 mol/l (tzw. hiperhomocysteinemię) – uważa się za bezwzględnie szkodliwą dla zdrowia.
  Wykazano jednak, że stężenia rzędu 11-13 mol/l może inicjować szkodliwe zmiany w śródbłonku naczyń krwionośnych.
  Dlatego za poziom całkowicie bezpieczny najlepiej jest uznać wartość < 10 μmol/l.
  Pozdrawiam.
 • W płeni się z tym zgadzam (odnośnie tzw tłuszczy trans)
  Niedawno na ten sam temat rozmawiałem ze znajomym lekarzem, który w pełni to potwierdził
 • Konkrety
  A przykłady najbardziej popularnych produktów przetworzonych zawierających takie tłuszcze?
 • @Robert Wasilewski 19:33:42
  Wszystkie w/g mojej wiedzy tłuszcze roślinne produkowane są przez uwodornienie wiązań podwójnych, czyli wszystkie margaryny i pochodne.
  Utwardzanie tłuszczów ciekłych lub uwodornienie tłuszczów ciekłych jest to przemiana tłuszczów ciekłych (olejów roślinnych) w tłuszcze stałe, poprzez ich katalityczne uwodornienie, które prowadzi do częściowego lub całkowitego wysycenia wiązań podwójnych pomiędzy atomami węgla w cząsteczkach tłuszczów ciekłych. Najczęściej stosowanymi katalizatorami są: nikiel, platyna, miedź, pallad. Utwardzanie tłuszczów ciekłych prowadzi się w podwyższonej temperaturze i ciśnieniu.
  Zwracam uwagę na wyjątkowo szkodliwy dla zdrowia fakt "grzebania" w poziomach cholesterolu, proszę tego nie robić!
 • @rysio 19:41:56
  Zgadza sie rysiu.Margaryna to juz plastik.Gdyby margaryne jeszcze bardziej uwodornic otrzymamamy gume alby twardy plastik.Szczur z glodu zdechnie a margaryny jesc nie bedzie.Henry Ford zrobil cala karoserie samochodowa z oleju sojowego czy tez kukurydzianego.Ciekawe, ze durne myszy jedza plastik jak glodne.Nasze organizmy nie rozpoznaja plastiku i odklada sie to po zylach.
 • @staszek kieliszek 20:56:46
  Witaj @staszku.
  Dokładnie tak, to plastik.
  Szkody niestety wyrządza znacznie większe.
  Istnieją podstawy by łączyć je z rozwojem nowotworów wątroby, chorobami skóry i blokadą enzymów. Stwierdzono również, że wpływają one negatywnie na rozwój noworodków i zmniejszają ilość pokarmu u kobiet. Oczywiście ''naukofcy" dietetycy, będący na pasku koncernów spożywczych i farmakologicznych gorąco polecają.
  Często, żeby być zdrowym, należy postępować odwrotnie, niż owe "naukofe" zalecenia. Na zaburzony poziom cholesterolu żółtka jajek.
  (Dietetycy by sobie teraz włosy ze łba wyrwali, jakby to przeczytali)
  Ale tak to działa. Diabli człowieka biorą w jak zakłamanej rzeczywistości żyjemy. A wszystko dla ... mamony.
  Pozdrawiam.
 • @rysio 19:10:20
  Jak idzie sie robic test na cholesterol w USA to pisza w instrukcji by nie jesc witaminy C bo falszuje to wyniki.Wlasnie.Witamina C obniza "zly" cholesterol, ktory produkowany przez watrobe, zakleja pekniecia w naczyniach krwionosnych spowodowanych przez niedobor witaminy C.Witamina C jest podawana dozylnie w Rosji umierajacym jako ostatnia szansa.Spotkalem tu w USA ukranska lekarke, ktora pracowala "na domku" opiekujac sie chora, starsza pania.Pani dobrze placila ale zaczela umierac.Dzieci tej pani, ucieszone, ze w koncu dorwia sie do kasy bo kilka dni zostalo, wziely matke ze szpitala aby ostatnie chwile spedzila u siebie.Ukrainka w panice, bo prace by stracila wziela sie na ten rosyjski sposob.Przez kilka dni karmila bacie roztworem witaminy C, dzien i noc, lyzeczka po lyzeczce.Babcia wyszla z tego, zyla jeszcze 2 lata a jej dzieci byly na Ukrainke wsciekle.
 • @rysio 21:39:28
  P.s
  Najbardziej szkodliwe są margaryny "twarde" te sprzedawane w kostkach, stosowane w piekarnictwie, warto je zastąpić np. masłem.
  (o ile to możliwe, na piekarnictwie się nie znam)
 • @staszek kieliszek 21:45:01
  Ależ oczywiście, masz absolutną rację z wit C, mało tego, są w leczeniu nowotworów stosowane (w podziemiu) wlewy z askorbinianu sodu (inna postać wit C) w ilościach ok 1gram/ Kg masy ciała, z suplementacją izoflawonów, oleju z konopi indyjskich i po 2 tygodniach człowiek jest całkowicie zdrowy.
  Chemia tak naprawdę zbija nowotwór i nosiciela.
  Taki przykład z Polski, dziecko, sepsa, medycyna "akademicka" wydała wyrok. Wlew z Wit C, na drugi dzień dziecko było zdrowe.
  Ale to było dziecko lekarza, który znał innego lekarza...
  I to nie są bajki.
 • @rysio 22:00:08
  Piszesz o wlewach.Siostra mojej zony, inzynier kolejnicta z wyksztalcenia z Polski, podlapala fuche w tutejszym laboratorium przy Rockford School of Medicine.Karmila szczury, zabijala je , a w koncu szef odkryl, ze ma do czynienia z osoba wyksztalcona wiec zostala naukowcem za tanie pieniadze.Okreslala rakotworczosc roznych substancji.Najbardziej rakotworcze ze wszystkich sa wlewy na raka!Zabijaja jednego a po 2 latach jest drugi!
 • @staszek kieliszek 22:15:28
  Piszesz o badaniach cholesterolu, a po co go badać? Zadaj pytanie swojemu lekarzowi, kto, kiedy i jakie badania przeprowadził, ustalając "normalny" poziom cholesterolu.
  Nie odpowie Ci, bo takich badań nigdy nie było. Kilku "naukofców" se to ustaliło na korytarzu. Wystarczy się oparzyć, cholesterol wariuje, ale w określonym celu. Naprawić szkody. To samo dzieje się w żyłach, cholesterol próbuje naprawić szkody w śródbłonku naczynia. Niestety, w tm wypadku nie jest w stanie tego zrobić.
 • @Pope Nimrod 23:13:40
  Nawet linki są nie do opanowania, o diecie nie wspomnę.
  Pobieżnie przejrzałem, niestety, jest to nazbyt chaotyczne.
  Co nie zmienia faktu, że jeśli nie zapłacisz kucharzowi, zapłacisz lekarzowi...
 • @rysio 22:51:00
  Wspolczesna medycyne i farmaceutyke wynalazl oszust jarmarczny, byly pracownik tartaku, William Rockefeller,Zyd.Po jarmarkach USA I Kanady sprzedawal "cudowny" olej na raka.Mial kilka zon, poszukiwany za gwalt.Jego syn John po zdobyciu fortuny w oleju(szpiegowal Lukasiewicza i od Lukasiewicza osobiscie dowiedzial sie o rafinacji ropy i jej wydobyciu) dawal olbrzymie dotacje uniwersytetom amerykanskim za ksztalcenie lekarzy , ktorzy beda przepisywac jedynie syntetyczne lekarstwa przez niego produkowane.Ziola i stare lekarstwa zostaly wyeliminowane.Medycyna ta nie leczy ale robi fortuny.Jedynie Chiny oparly sie temu gdzie do dzis medycyna opiera sie na wiedzy, ziolach, mineralach, a nie na oszustwie.Powiedziec powyzsze lekarzowi to kaze Cie wyslac do psychiatryka ale historii zmienic sie nie da.
 • @rysio 22:51:00
  Badania nad cholesterolem były a przeprowadzał je i opisał w książce „Cholesterol – naukowe kłamstwo” dr Uffe Ravnskov. Książka ta powstała po wielu latach analiz badań medycznych czy innych publikacji medycznych, które środowisku medycznemu zupełnie nie są znane.

  Na temat cholesterolowego kłamstwa i terapii naturalnych pisze także w swojej książce prof.J Zięba pracujący w USA i Australii Tytuł książki mówi sam za siebie "Ukryte terapie" Warto przeczytać

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031