Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 17 komentarzy

Filip Stankiewicz

Filip Stankiewicz - Urodziłem się 1 maja 1978 roku. Mam wspaniałą żonę Annę i synka Szymka. Jestem absolwentem historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Podyplomowego Studium Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomii UG. Pracuję w Orange Polska S.A.

Wiadomości TVP okroiły ważną wypowiedź Andrzeja Dudy!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezydent elekt Andrzej Duda udzielił wywiadu. Odniósł się m.in. do kwestii finansowania partii z budżetu Państwa. W Wiadomościach TVP o 19.30 z 30 lipca 2015 roku pokazano tylko część wypowiedzi Dudy pomijając ważną argumentację jaką przedstawił.

 

Nowy prezydent powiedział, że opowiada się za pozostawieniem finansowania partii z budżetu Państwa: „Jestem zwolennikiem utrzymania finansowania partii z budżetu, uważam, że to powoduje, że sytuacja jest czysta - partie mają fundusze na swoją działalność i nie muszą w związku z tym ubiegać się o pieniądze od biznesu. A pamiętajmy, że życie jest takie, że nikt za darmo pieniędzy nie daje. Jeśli dajemy pieniądze, mamy potem określone oczekiwania - budżet tych oczekiwań nie ma.”

//niezalezna.pl/69458-andrzej-duda-juz-wkrotce-prezydentem-rp-co-zrobi-w-najblizszym-czasie

 

Tymczasem w wyżej wymienionym wydaniu Wiadomości TVP pokazano jedynie fragment tej wypowiedzi: „Jestem zwolennikiem utrzymania finansowania partii z budżetu, uważam, że to powoduje, że sytuacja jest czysta” - od 8 minuty programu:

//wiadomosci.tvp.pl/20839381/30072015-1930

 

Oczywiście można argumentować, że w programie jest za mało czasu na prezentację jego pełnego stanowiska - ale wielokrotnie widzimy poświęcanie dużej ilości czasu Wiadomości sprawom znacznie mniej istotnym. A tu mamy stanowisko prezydenta elekta na kilka tygodni przed ważnym referendum, więc psim obowiązkiem Wiadomości TVP jest poświecenie Andrzejowi Dudzie chociaż kilkudziesięciu sekund na przedstawienie jego stanowiska, a nie wyrywanie części wypowiedzi, co sprawia u widzów wrażenie, że to co zaprezentowano to jedyny argument prezydenta elekta. Miejmy nadzieję, że ten i inne programy informacyjne będą lepiej informować o działaniach zarówno Andrzeja Dudy jak i innych polityków.

 

Filip Stankiewicz

KOMENTARZE

 • SZKODA, ŻE PREZYDENT DUDA, DOKTOR PRAWA - NIE BRONI KONSTYTUCJI RP...
  Tak się składa, że konstytucja w kwestii wyborów do Sejmu jasno stanowi, że mają one być proporcjonalne, i że posłów ma być 460-ciu. To oznacza, że progiem wyborczym jest jedna 460-ta ważnych oddanych głosów. Sitwa rządząca Polską wprowadziła niezgodny z konstytucją próg 5%. Jest to oczywista patologia, ponieważ ten próg przekraczają tylko bandy patologiczne. Pan Duda tego niby nie zauważa ani w tej, ani w innych wypowiedziach. Owszem, mówi o uczciwych dotacjach, ale te dotacje wpadają w łapska partii typu stalinowskiego. Taka jest prawda i Duda ją zna. Był by debilem, jakby nie wiedział, co się dzieje z demokracją w Polsce. A to znaczy - że swoją wybiórczą wypowiedzią chroni łamiących konstytucję Okrągłostołowców. Duda sam też jest Okrąłostołowcem. Pan nam, Drogi Filipie Stankiewiczu - oczu nie zamydli. To, że Dudzie jacyś ludzie Brauna ucięli kilka sekund z mętnej wypowiedzi - wcale nie uczniło tej wypowiedzi bardziej mętną.
  Pańskie ujmowanie się za Prezydentem Dudą jest hm, wybiórcze. Pachnie Gazetą Wybiórczą i Ewą Stankiewicz, tą co zatajała przepowiednię Bartomieja Kurzeji o zabiciu króla. Bardzo mi przykro.
 • Konstytucja III Żydo-RP
  stanowi:

  Art. 104.

  1. Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców.

  __________________________________

  Odnośnie wypowiedzi A.Dudy

  Nic takiego się nie stało, on już kilka razy o tym mówił.
  Poza tym, żydo-reżim nie odejdzie od finansowania partii z budżetu. Poco żydowskie korporacje mają finansować żydowskie partie PO, PiS, itp., itd., zrobią to polscy goje podatnicy.
  _____________________________
  Osobiście jestem za finansowaniem z budżetu.
 • A ja ...
  Myślę że dobrze jest finansować tę bandę ze wspólnej kasy.
  Jak zaczną finansować bogacze , masoneria to będzie to koniec Polski.
  Zastanawia mnie fakt ,tylko dlaczego tego jest tak dużo? Polska to nie Ameryka .
  Obniżyć próg wyborczy warto.
  Żydzi natomiast powinni być mniejszością w Sejmie.
  Trzeba pisać do Elekta podobno otwarty na propozycje !!
 • @rerak 18:41:53
  Kolego albo nie potrafisz sam logicznie myśleć,albo masz wyprany mózg,albo pracujesz dla wrogów Polski i Polaków.
  Partie muszą być finansowane z budżetu bo skąd biedni polacy mają wziąść pieniądze na finansowanie swojej partii skoro są biedni zarówno fizycznie jak i intelektualnie bo media pracują dla naszych wrogów.
 • @maro 21:44:09
  Znaczy się, teraz, gdy z wyrwanych Polakom w podatkach pieniędzy finansuje się partie, wielki kapitał, korporacje i biznes partii nie finansują???
  Trzeba nie potrafić logicznie myśleć albo mieć wyprany mózg.
  Taka argumentacja, nieprawdaż??
 • @AlexSailor 21:59:18
  Poprzez finansowanie partii tylko z budżetu mamy pełną kontrolę i jednocześnie ochronę przed lobbingiem ze strony tych co pieniądze mają.
  Pomyśl trochę chyba,że nie chcesz myśleć.
 • @maro 21:44:09
  Jak biedni Polacy, mają coś od siebie dać, gdy politycy zabierają im większość dochodu, a z tego co zostanie muszą przeżyć.
  Więc jak będą mieli więcej, to też poprą opcję polityczną z którą się indykują. Lecz politycy nie mają ochoty na taki interes, gdyż zadziała opcja, płacę więc wymagam. Wtedy obywatele chcieli by mieć wpływ na polityka.

  Mówiąc "politycy", mam na myśli liderów partyjnych, gdyż w SLD, PSL-u, PiS-ie, PO, reszta to tło. Bo tam można się wybić wchodząc wyżej postawionym w d..ę, a jedyne po za tą ścieżką kariery, to lokalny autorytet, który wyrobił sobie mir przed przystąpieniem do tych partii, szczególnie tam gdzie dana organizacja ma małe poparcie społeczne.
 • Mam obawy co do Dudy.
  Przewidywałem to podczas wyborów a dzisiaj w sumie mam juz obraz powyborczy.Chodzi o wybory jesienne i ewentualne zwycięstwo PiS.Te plan układał Pentagon.Zresztą dobry obserwator wyczytał to z wypowiedzi wielu znanych szakali wojny z Pentagonu czy NATO.Nie jestem zwolennikiem rewolucji w polityce zagranicznej, ale będą korekty, czasami głębokie - powiedział PAP prezydent elekt Andrzej Duda na dzień przed zaprzysiężeniem. Dodał, że jest za zacieśnieniem współpracy państw od Morza Bałtyckiego w kierunku Adriatyku i Morza Czarnego.Konkretnie chodzi o Ukraine.Dokładnie rodzaj Unii a tym samym wciągnięcie Ukrainy do NATO.Całą kampanię wyborczą Duda unikał jak ognia dyskusji o Wołyniu.Takze wczoraj stwierdził ze trzeba rozmawiać z Rosją ostro o Katyniu.Katyń jest juz w miarę wyjaśniony,Wołyń za to głęboko zakopywany.Ten zamyslony sojusz nie przekdzie chyba ze Duda chce pełnić nie pełną kadencje.Wolna Polska Kuklińskich nie potrzebuje,tym bardziej Prezydentów.
  http://litera.fr/category/news/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31