Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 17 komentarzy

Filip Stankiewicz

Filip Stankiewicz - Urodziłem się 1 maja 1978 roku. Mam wspaniałą żonę Annę i synka Szymka. Jestem absolwentem historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Podyplomowego Studium Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomii UG. Pracuję w Orange Polska S.A.

Podły atak Faktów TVN na prezydenta Andrzeja Dudę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że w piątek złożył wizytę w Niemczech, gdzie rozmawiał m.in. z prezydentem Joachimem Gauckiem.

Jak mówił, prezydent Niemiec powiedział mu, że Polska pięknie się rozwija i spytał, że chyba wzbudza to w Polakach zadowolenie. Duda relacjonował, że odpowiedział niemieckiemu prezydentowi, że tak, że trudno tego nie zauważyć, że każdy, kto był w Polsce w l. 80. i 90., i kto odwiedza ją teraz, widzi, że się wiele zmieniło, że Polska stała się nowocześniejsza.- Jest tylko jeden w tym wszystkim problem. I mówię: "panie prezydencie, tak, i sądzę, że ludzie dlatego mnie wybrali, bo głośno powiedziałem i nazwałem sprawy po imieniu: niestety Polska nie jest dziś krajem, o którym można by powiedzieć, że jest państwem sprawiedliwym, sprawiedliwym dla swoich obywateli, że jest państwem, w którym obywatele traktowani są równo" - mówił prezydent.


 

Fakty TVN skrytykowały, że to donos na Polskę zagranicą, do ataku dołączył znany zwolennik zbrodniczego komunizmu Włodzimierz Cimoszewicz, ale to głupi zarzut - jak miał inaczej wyjaśnić swój wybór Gauckowi? W Polsce jest super tylko Polacy zgłupieli i mnie wybrali? Miał wyjść na idiotę? Gdyby nie wyjaśnił tego, to Gauck by pomyślał, że Duda jest niepoważny czy po prostu głupi i to by zaszkodziło Polsce znacznie bardziej niż przekazanie informacji o tym dlaczego wygrał wybory.


 

Prezydent Andrzej Duda dodał, że "jest bardzo wielu ludzi, którzy tego powiewu wolności, nowoczesności, zasobności i poprawy jakości życia tak oczekiwanej nie odczuli w takim stopniu, jak się spodziewali, czy w takim stopniu, jak udało się to innym, niestety nielicznym".- I to jest dzisiaj największy problem. Jeżeli mówię, i tu mówiłem pod stocznią, że trzeba Polskę przywrócić na drogę rozwoju, to ja właśnie o takim rozwoju myślę, którego beneficjentami będzie zdecydowana większość, a nie mniejszość polskiego społeczeństwa. I to jest właśnie dzisiaj wielkie wyzwanie - powiedział prezydent.

//wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prezydent-Andrzej-Duda-Polska-nie-jest-dzis-panstwem-sprawiedliwym,wid,17809259,wiadomosc.html

 

Filip Stankiewicz

KOMENTARZE

  • @Nathanel 16:10:02
    De Gaulle kiedyś powiedział, że w polityce tak jak i w miłości nie mówi się o najważniejszym. Duda jednak powiedział prawdę, i to gorzką prawdę. Może też ujawnił tylko część rozmowy, tej która najbardziej pasowała na użytek dla swego elektoratu w kraju. Może też była to aluzja do tego, że Niemcy zniszczyły nasz przemysł i zrobiły z Polski swoją gospodarczą kolonię.
    Nie zgadzam się absolutnie ze stwierdzeniem iż pierze polskie brudy zagranicą.

    PS. Dobrze byłoby wprowadzić i u nas ten anglosaski zwyczaj stu dni "grzeczności" wobec polityka wybranego na pierwszy ważny urząd.

    Pozdrawiam serdecznie, KP

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31