Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 17 komentarzy

Filip Stankiewicz

Filip Stankiewicz - Urodziłem się 1 maja 1978 roku. Mam wspaniałą żonę Annę i synka Szymka. Jestem absolwentem historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Podyplomowego Studium Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomii UG. Pracuję w Orange Polska S.A.

TVN i PO o Jedwabnem - kłamią obwiniając Polaków! Zdrajcy?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Fakty TVN skrytykowały dr Jarosław Szarka za słowa „Wykonawcami zbrodni (w Jedwabnem – przyp. red.) byli Niemcy” - pytając m.in. „Czy przyszły szef Instytutu Pamięci Narodowej ma kłopoty z pamięcią?” i stwierdzając, że zbrodnię popełnili Polacy:

 

//fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/kandydat-na-szefa-ipn-wykonawcami-zbrodni-w-jedwabnem-byli-niemcy,662364.html

 

O winie Polaków przekonuje też PO - tuż przed wyborem nowego prezesa IPN poseł PO Michał Szczerba protestował w Sejmie przeciwko kandydaturze dr. Jarosława Szarka z powodu jego wypowiedzi o zbrodni w Jedwabnem. Zdaniem Szczerby, Szarek "przyjął skandaliczną narrację w tej sprawie":

//wiadomosci.onet.pl/kraj/po-przeciwna-powolaniu-jaroslawa-szarka-na-prezesa-ipn/ry7mfh?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie

 

Tymczasem wiele faktów pokazuje jednoznacznie, że zbrodni tej dokonali Niemcy - jeśli jacyś Polacy im pomagali, to pod groźbą śmierci. W dodatku jeśli brali udział w jej popełnianiu, to wiedzieli, że opór nic nie da, że Niemcy i tak tych Żydów zabiją - zatem opór skutkowałby śmiercią nadaremno.

 

Oto te fakty:

 

Przeprowadzający niedokończoną ekshumację (przy okazji - trzeba ją dokończyć, aby pokazać prawdę światu) archeolog prof. Andrzej Kola powiedział: „Pozwolono nam tylko odkryć szczątki kostne i już to wystarczyło, żeby udowodnić, że do tych ludzi strzelano. Natrafiliśmy m.in. na pocisk kalibru 9, wystrzelony prawdopodobnie z niemieckiego parabelum - krótkiej broni stanowiącej uzbrojenie oficerów niemieckich.”

//natemat.pl/184569,ponowne-ekshumacje-w-jedwabnem-w-pewnym-sensie-to-krok-przeciwko-zmarlemu-lechowi-kaczynskiemu

 

 

Prof. Żaryn powiedział: „Pojawienie się łusek znajdujących się w stodole i inne dowody, choćby fakt, że znaleziono pieniądze, monety czy biżuterię wśród ofiar tego mordu, świadczą o tym, że w gruncie rzeczy cały ten akt oskarżenia z końca lat 40., gdzie mowa jest o motywie rabunkowym, że nie było Niemców, tylko sami Polacy mieli wykonać tę zbrodnię, są dzisiaj niewiarygodne.”

//wpolityce.pl/historia/301490-prof-zaryn-o-ataku-gw-na-dr-szarka-to-manipulacja-i-brak-wiedzy-glownymi-wykonawcami-zbrodni-w-jedwabnem-byli-niemcy-nasz-wywiad


 

Są też nagrane zeznania kilku świadków jednoznacznie mówiących, że zbrodni dokonali Niemcy. Wiemy również, że w tych dniach duży oddział Niemców jeździł po tym terenie i mordował Żydów w okolicznych miejscowościach - zaiste byłby to niezwykły zbieg okoliczności, że w tej jednej jedynej miejscowości ich nie było, a akurat w tych dniach Polacy postanowili zamordować Żydów:

//dorzeczy.pl/id,1095/Jedwabne-czyli-zaduch-klamstwa.html

//www.fronda.pl/blogi/amdg/jedwabne-10-lipca-1941,21208.html

//www.fronda.pl/a/w-jedwabnem-nie-mordowali-polacy-to-zydowskie-klamstwo,71123.html

https://www.youtube.com/watch?v=EJrPgq4_R2M


 

Wielu Polaków, którzy zeznali komunistycznym służbom bezpieczeństwa, że mordowali Polacy ujawnili później, że zostali do tych zeznań zmuszeni ciężkim biciem (strona 24-25 postanowienia IPN):

https://myslnarodowa.files.wordpress.com/2013/10/jedwabne_postanowienie.pdf

 

Kolejnym dowodem na to, że zeznania o dokonaniu zbrodni przez Polaków są nieprawdziwe jest fakt opublikowany w tygodniku „Głos” (numer 27 (884) z 7 lipca 2001 roku) w artykule Wiesława Wielopolskiego pod tytułem „W Jedwabnem Laudańskiego gnali gestapowcy”. Otóż jeden z bitych świadków powiedział, że w zbrodni brał udział Marian Żyluk - tymczasem sąd go uniewinnił, ponieważ okazało się, że w czasie mordowania Żydów siedział w areszcie na posterunku żandarmerii w Jedwabnem. Jak widać gdy się wymusza fałszywe zeznania nie da się wykluczyć błędu.

 

W numerze na 5-6 stycznia 2008 r. „Naszego Dziennika” jeden z najwybitniejszych badaczy historii Polski w II wojnie światowej dr Leszek Żebrowski zamieścił ważny tekst nt. sprawy Jedwabnego pt. „Nowe kłamstwa Grossa”. Przytoczył tam wczesne relacje żydowskie, które zostały pominięte przez Grossa i których nie wykorzystano w śledztwie IPN. Były tam m.in. relacje Michaela Maika, Ryvki Kaizer i Hersza Cukiermana (Harolda Zissmana). Wszystkie wskazywały na dominującą rolę Niemców w zbrodni w Jedwabnem. O kolejnych ważnych nowych świadectwach powiedział 28 czerwca br. w audycji red. Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać” zasłużony działacz opozycji antypeerelowskiej, a od niedawna członek kolegium IPN Krzysztof Wyszkowski. Wspomniał on o znalezionej w aktach Wojewódzkiej Żydowskiej Komisji Historycznej w Białymstoku relacji Żydówki Finkelstein, która pisała o słyszanych przez siebie licznych strzałach niemieckich przy stodole w Jedwabnem.

//niedziela.pl/artykul/125611/nd/W-imie-prawdy-o-Jedwabnem-i-Kielcach

 

Co do powoływania się na obiektywizm IPN to łatwo te argument obalić. Władze ówczesnego IPN: prezes tej instytucji, prof. Leon Kieres oraz dr Paweł Machcewicz odmówili opublikowania w tomach "Wokół Jedwabnego" sprawozdania profesora Koli z przeprowadzonej w Jedwabnem niedokończonej ekshumacji - to sprawozdanie podważało tezę o winie Polaków.

//www.pch24.pl/klamstwo-jedwabnego,38701,i.html

 

Jeśli uważają Państwo, że TVN i PO szkalują nasz kraj, psując tym samym jego wizerunek, co jest działaniem na szkodę Polski - proszę upowszechnić te informacje w mediach oraz w internecie.

 

Filip Stankiewicz

 

KOMENTARZE

 • Jedwabne spuścizna PiS i Lecha Kaczyńskiego
  A komu szanowny autorze zawdzięczamy to, że dziś różne środowiska mogą nam zarzucać zbrodnię w jedwabnym. To spuścizna Lecha Kaczyńskiego, to on zablokował badania tej całej zbrodni. Czyżby nie dlagtego, by dziś można było nas szkalować.
  Gdy naukowcy zaczęli znajdowywać dowody to środowiska żydowskie sięgnęły po tego, co im w Izraelu obiecał, żeinteres Izraela w Polsce będzie zabezpieczony. Z obietnicy się wywiązał.
 • @Jaromir 18:43:05
  dokładnie, też tak myślę...
 • Źródło ohydnej zbrodni w Jedwabnem
  .
  jak też antysemityzmu i zjawisk towarzyszących

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#HoloSamo

  można jedynie wytłumaczyć współudziałem. Pierwowzór zbrodni masowej znamy jest przecie z ksiąg,

  - http://pppolsku.blogspot.com/2011/12/fb.html

  zresztą zorganizować coś takiego wstrętnego jak holokaust, nie sposób się obejść bez wzorców. Wszakże wsparcie najwyższych świętości jest zawsze pewne.

  - http://pppolsku.blogspot.com/2011/12/cc.html#Usmiech

  Holokaust ma dla Polaków i Rosjan to wielkie znaczenie, że pozwolił im gładko zapomnieć ich własną hekatombę, daleko większą zresztą

  - http://wiadomosci.onet.pl/forum/zaginione-dzieci-izraela-gdzie-podzialy-sie-niemow,0,2832873,219850337,czytaj.html

  ale jakiż polski patriota z tego POPiSu demokracji do którego dołączyły takie pierdołki jak SLD; PSL, SP, … aż do grup założonych dla potrzeb etapu w rodzaju Palikokotek, zwolenników Kukiza czy w końcu nowczesnych Petru, odważył się wspomnieć o holokauście na Wołyniu. Także władze przed „transformacją ustrojową“ dbały o niewiedzę o tej zbrodni. Nie ma pewności, czy mówiąc o holokauście na Wołyniu nie naruszono patentu przemysłu holokaustu na ten termin.

  Polska utraciła w II Wojnie ok. 6 milionów, i te 6 milionów nie są żadnym wymysłem przemyłsu holokaustu, tylko wynikiem ewidencji ludności.

  „TVN i PO o Jedwabnem - kłamią obwiniając Polaków! Zdrajcy?” To są kanalie.

  - http://pppolsku.blogspot.com/2013/08/hala-podosci.html

  tzw. Goje szabasowi, niezbędni zarówno dla holokaustu jak też rabunku ludności.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31