Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 17 komentarzy

Filip Stankiewicz

Filip Stankiewicz - Urodziłem się 1 maja 1978 roku. Mam wspaniałą żonę Annę i synka Szymka. Jestem absolwentem historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Podyplomowego Studium Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomii UG. Pracuję w Orange Polska S.A.

Ważny komentarz do słów Papieża o uchodźcach i wojnie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co do słów Papieża Franciszka - powiedział dokładnie: „Jednocześnie potrzebna jest gotowość przyjęcia ludzi uciekających od wojen i głodu”.

Tymczasem jeśli chodzi o uchodźców z Syrii i Iraku od wojny i głodu uciekli do Jordanii, Turcji i Libanu - ci, którzy przybyli lub mieliby przybyć do Europy w tym Polski już nie uciekają od wojny i głodu (jeśli w tych trzech wymienionych krajach brakowałoby żywności to Polska oczywiście powinna ją dostarczyć, nie trzeba sprowadzać ich do Polski aby ich wyżywić). W kolejnych dniach wypowiedział się bardziej ogólnie, ale powyższe argumenty pozostają aktualne, bo te ogólne wypowiedzi nie unieważniają tej bardziej szczegółowej, to ta precyzyjniej oddaje poglądy Franciszka.

//wpolityce.pl/kosciol/302416-papiez-na-wawelu-o-wyzwaniach-dla-polski-uchodzcach-i-ochronie-zycia-po-burzach-narod-wasz-odzyskal-godnosc-przemowienie

 

Poza tym przyjmowanie imigrantów z Syrii i Iraku do Europy jest groźne i nieracjonalne. Uchodźcy Muzułmańscy popełniają znacznie mniej przestępstw w Państwach gdzie dominują Muzułmanie niż w krajach Europy Zachodniej (a jeśli Polska by ich wpuściła to samo byłoby u nas) o innej kulturze, gdzie np. kobiety ich zdaniem prowokują gwałty i molestowanie. Za pieniądze przeznaczone na pomoc uchodźcom z Syrii i Iraku można kupić znacznie więcej w Libanie, Jordanii i Turcji niż w Polsce czy Europie Zachodniej. Kolejny argument - uchodźcom tym będzie znacznie łatwiej i taniej wrócić po zakończeniu wojny do Syrii i Iraku z Państw sąsiadujących z tymi krajami niż z Europy Zachodniej czy Polski. W końcu w krajach o łagodnym klimacie łatwiej i taniej zapewnić im schronienie niż w Europie Zachodniej i Polsce, gdzie zimą są minusowe temperatury.

 

Papież Franciszek powiedział też, że jesteśmy w stanie wojny, ale nie jest to wojna religijna tylko o wpływy i pieniądze - tymczasem Islamiści ginący w Syrii, Iraku i w efekcie zamachów w wielu krajach świata kierują się przesłankami właśnie religijnymi. Chcą zabić jak najwięcej „niewiernych” dzięki czemu wierzą, że trafią do ich raju. Papież chyba chce wierzyć, że żadna religia nie może prowadzić do zła, ale przecież wszystko zależy kto i po co ją stworzył - Islam nie powstał zgodnie z wolą Boga, ale to dzieło Mahometa, które miało służyć także celom politycznym czyli jego władzy nad coraz większą liczbą ludzi.

 

Filip Stankiewicz

KOMENTARZE

 • Straszni są ci katolicy w Krakowie.
  Seteki tysięcy ludzi i zero złych emocji, zero dżihadu, zero nienawiści do "niewiernych".
  Straszne
  Autor 5+
 • Pamietam
  Pamiętam, jak tutejsze portalowe lemingi pisały , że Obama nie przyleci, że szczyt NATO będzie klapą ,a Światowe Dni Młodzieży to będzie porażka PIS-u , katolików etc..
  Dzisiaj siedzą w kącie. I łyso im, oj łyso
  Co im pozostało ????
 • Na "Campus Misericordiae" może być nawet 1,6 mln pielgrzymów.
  Czwartego dnia wizyty w Polsce papież odwiedził dwa krakowskie sanktuaria - Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II. Wyspowiadał ośmioro uczestników ŚDM i odprawił mszę św. dla duchownych w Łagiewnikach. Następnie Franciszek zjadł obiad z młodzieżą z różnych krajów. Obecnie trwa Czuwanie Modlitewne w Brzegach. Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży szacuje, że na Campus Misericordiae może być nawet 1,6 mln pielgrzymów.

  W przesłaniu Franciszek podkreślał, że odpowiedzią na zło nie może być jeszcze większe zło. Ojciec Święty mówił, że intencją chrześcijan nie może być niszczenie. - Nie chcemy pokonać nienawiści większą nienawiścią, przemocy większą przemocą, pokonać terroru większym terrorem. A nasza odpowiedź na ten świat w stanie wojny ma imię: nazywa się przyjaźnią, nazywa się braterstwem, nazywa się komunią, nazywa się rodziną - tłumaczył papież.

  PAP
 • Czy Papież ma odwagę mówienia prawdy?
  To co Papież mówi w kwestii uchodźców przypomina mi lekarza który próbuje leczyć chorobę koncentrując się wyłącznie na symptomach a nie na przyczynach choroby.
  Dlaczego Papież nigdy nie mówi o tych którzy te wojny wywołują, siejąc zniszczenia w świecie, zadając tyle cierpień i mordując miliony niewinnych ludzi?
  Chrystus powiedział przecież Ja JESTEM Prawdą!
  Czy Papież boi się być po stronie Prawdy?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31