Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 17 komentarzy

Filip Stankiewicz

Filip Stankiewicz - Urodziłem się 1 maja 1978 roku. Mam wspaniałą żonę Annę i synka Szymka. Jestem absolwentem historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Podyplomowego Studium Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomii UG. Pracuję w Orange Polska S.A.

Skandaliczne dezinformacje Faktów TVN!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Fakty TVN dopuściły się skandalicznej dezinformacji.

Poinformowały, że minister Zbigniew Ziobro zakwestionował działania policji wobec ludzi, którzy na nagrobku Bieruta napisali „KAT” - nie podały, że minister nie podważył zasadności zatrzymania tych osób, ani nie zakończył śledztwa w sprawie tego przestępstwa – będą za nie odpowiadać. Ziobro stwierdził jedynie, że niezasadne jest aresztowanie ich na 48 godzin, można było przesłuchać ich od razu (co zresztą uczyniono). Po przesłuchaniu nakazał zwolnić ich z aresztu. Nie ma obawy ich matactwa. Z kolei RMF FM podało jakoby Ziobro stwierdził, że policjanci nie mieli prawa ich aresztować na 48 godzin - nic takiego nie powiedział, a jedynie że było to zbędne, bo wystarczyło ich przesłuchać, a policji znana była tożsamość tych osób. Natomiast sąd stwierdził, że aresztowanie na 48 godzin było zasadne, bo zachodziła obawa zacierania śladów przez sprawców – ale to przecież idiotyzm, czy sprawcy poszliby i zmazali napis? Mało prawdopodobne, a nawet jeśli to przecież policjanci byli świadkami, że napis był, pewnie były też zdjęcia. Zatem sprawcy nie byli w stanie doprowadzić do sytuacji w której nie można będzie im udowodnić winy. Wygląda na to, że sądowi chodziło tylko o to, aby uderzyć w ministra, który chce naprawić sądownictwo.

//wpolityce.pl/polityka/303251-ziobro-nie-aprobuje-zniewazenia-nagrobka-bieruta-rozumiem-sprzeciw-moralny-bo-byl-to-zdrajca-agent-nkwd-i-wielokrotny-morderca

//fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/policyjni-zwiazkowcy-bronia-kolegow-ktorzy-zatrzymali-wandali,665998.html

//wpolityce.pl/polityka/303511-sad-w-warszawie-odrzuca-uzasadnienie-ziobry-zatrzymanie-sprawcow-zniewazenia-nagrobku-bieruta-bylo-legalne-i-zasadne

 

Fakty TVN powołując się na agencję Bloomberg podały jako fakt, że rok prezydentury Andrzeja Dudy kosztował Polskę 50 mld dolarów, bo tyle z giełdy wycofali inwestorzy. Tymczasem prezydent i w ogóle rządzący mieli niewielki wpływ na decyzje inwestorów. Powołanie się na jakieś źródło nie zwalnia dziennikarzy z oceny czy dana opinia jest obiektywna (jak choćby zasięgnięcie drugiej opinii eksperckiej), zwłaszcza, że redakcja Faktów TVN na pewno wie jakie są kompetencje prezydenta RP. Dziennikarze TVN powinni również umożliwić odniesienie się do tej krytycznej opinii prezydentowi lub przedstawicielom Kancelarii Prezydenta. //fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/bilans-pierwszego-roku-prezydentury-andrzeja-dudy,666249.html

 

Tu o - jak się wydaje - prawdziwych przyczynach spadków na polskiej giełdzie mówi wicepremier Mateusz Morawiecki: „Giełda, uczciwie rzecz biorąc, padła ofiarą działań jeszcze poprzedniego rządu. Przede wszystkim, przez ostatnie 15 lat nasze akcje były przeszacowane ze względu na OFE. Gdy Platforma zabrała połowę środków z OFE i je skonsumowała, i gdy pojawiła się niepewność dotycząca drugiej części tych funduszy, wyceny polskich spółek automatycznie się obniżyły. Ponadto mamy wiele kryzysów wokół Polski; migracyjny, ukraiński, spadek wzrostu w strefie euro, spadek wzrostu w Chinach i wzrost stóp procentowych w USA. Te typowo gospodarcze i gospodarczo-polityczne czynniki tworzą obiektywnie trudniejszą przestrzeń dla rozwoju firm. Dodatkowo mamy związaną z górnictwem i pakietem klimatycznym trudną sytuację firm energetycznych, których wycena to 1/5 całej naszej giełdy. I w końcu nie ruszyły jeszcze fundusze unijne z nowej perspektywy, bo nasi poprzednicy nie mieli czasu zająć tym przed wyborami. Tak naprawdę dopiero dziś zaczynamy prace nad inwestowaniem tych pieniędzy. To wszystko się przekłada na giełdę. Nie ma tu winy po stronie obecnego rządu.”

//www.rp.pl/Wywiady/306089879-Morawiecki-Chce-wyrwac-gospodarke-z-pulapki.html

 

Filip Stankiewicz

KOMENTARZE

 • @
  w końcu dewiza: "wstajesz i łżesz" do czegoś zobowiązuje
 • Drugi raz Ziobro interweniuje w sprawie osoby łamiącej prawo ze środowisk PIS
  Pierwszym razem było, gdy Policja zatrzymała córkę radnej PIS, teraz druga sprawa. Ciekawe, dlaczego minister Ziobro nie interweniował, gdy w dniu 29 lutego 2016 policja o 6 rano wkroczyła do mieszkania naukowca z Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej, który brał udział w odczytaniu, zapisów rejestratorów głosów z kokpitu Tupolewa rozbitego pod Smoleńskiem, z dużym powiedzeniem i zabrano mu cały sprzęt komputerowy. Był to poważny naukowiec instytucji wojskowej, współpracujący z prokuraturą i na jej zlecenie wykonujący te prace. Takie działania winny być piętnowane.
  Kumoterstwo i kolesiowstwo w PiS przekracza wszelkie granice przyzwoitości. Niedługo przestępca złapany na gorącym uczynku będzie głośno krzyczał, jestem z PiS, albo mam znajomych z PiS. Żaden policjant nie odważy się go aresztować.
 • @Zawisza Niebieski 18:20:49 -Cie choroba! -To Ci przywileje!
  -Dobrze Ci radzę. -POmyśl! :))). -POrzuć stare sentymenty. -Zapisz do PIS! -PO już nie wróci!
 • @Moher 18:51:10
  A witam, dawno nie rozmawialiśmy :)
  W całym moim życiu w jedynej organizacji w jakiej byłem to było harcerstwo, w podstawówce. Nie byłem w PZPR, nie byłem z PC, AWS, PO, Nowoczesna, więc i do PiS się nie zapiszę. No może do "Partii Przyjaciół Piwa" bym się zapisał, ale zanim to zrobiłem to już ją rozwiązali. :)
  Taki już ze mnie niezależny typ. Z pewnością na kapciuszkowego Jarosława K. bym się nie nadawał. Miałbym jak Duda, jeździć na nocne konsultacje u prezesa i podpisywać, co mi prezes pod nos podłoży? Trzeba mieć trochę honoru. Zresztą nie mam koneksji wśród "starszych w wierze", więc mógłbym tam robić co najwyżej za pożytecznego idiotę i to płaszcząc się co najmniej jak Gliński, czy też Błaszczak.

  Zresztą mam nadzieję że partia głównie realizująca program Kolesie i rodzinka na państwowym też szybko zniknie z naszej historii, tylko, czy po niej Polskę uda się jeszcze odbudować? Bo przez pierwszy rok niszczyli wszystko, a budowania jakoś nie widać. Pobili nawet komunistów, bo komuniści byli zmuszeni do akceptacji obcych wojsk na terenie Polski, zaś ci sami je zaprosili. Pamiętaj jedno, Amerykanin za Gdańsk, czy Warszawę ginął nie będzie. Zrobią bajzel i zwieją z podkulonym ogonem jak to zrobili w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie.
 • @Zawisza Niebieski 19:13:02 -A witam, dawno nie rozmawialiśmy :)
  -Nie ma o czym. Piszesz nie na temat poruszany przez autora, byle wcisnąć swoją antypisowską propagandę. (Dawno zauważyłem, że uwielbiasz bolszewicko-gebelsowską zasadę, wierząc, iż kłamstwo powtórzone tysiąc razy przekona ludzi że jest prawdą. -Mnie to nie grozi. -Jestem uodporniony na Twoją "wiedzę" :))) -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • teraz juz wiem
  Fajny post dowiedzialem sie ze niektore media dezinformuja.
  Ku...wa juz wiem ze tylko niektorym moge ufac.

  Pozdr
 • @Zorion 19:31:03 "To ma byc post na neon?"
  -No cóż. Muszę Cię zasmucić. -Bolszewicy w Polsce tracą grunt... -Niedługo odejdą do niesławnej przeszłości.
 • @Zorion 19:36:55
  Wyślij sms o treści
  POMAGAM.

  https://pbs.twimg.com/media/CpMdxwjWcAEyEAo.jpg
 • @Moher 19:30:43
  Ja wiem, że jesteś uodporniony na niewygodną prawdę. Od dawna opracowano metody, gdy ktoś mówi coś niewygodnego należy krzyczeć głośno, antychryst, wróg kościoła, diabeł cię opętał, bolszewicy tę metodę przystosowali do swoich potrzeb, mówiąc o kułakach, wrogach ludu. Stare metody, choć tobie bliskie. Ja odporny jestem na te metody, stąd za każdym razem wracasz na tarczy. Śmieję się głośno z tego, co tak prymitywnymi metodami próbują bronić swych tez.
  Szczęść Boże, życzę byś jak św. Paweł po zrozumieniu przestał być ślepy. Bo na razie wspierasz tych, co Polskę niszczą.
 • @Husky 20:01:04
  Huski! Nie piernicz! Nikomu nie chce pomagac. Chcialem tylko steknac ze zadnym mediom nie ufam. Chujnia medialna.z kazdej strony. Husky respect, ale ch..nia medialna jest, zaprzeczysz?

  Pozdr
 • @Zorion 20:20:47
  Ja czytam tylko Sputnik.ru i wpisy pani z Antypodow
  8-))))
 • @Zawisza Niebieski 20:20:07 .."stąd za każdym razem wracasz na tarczy"...
  :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))). -Zabawny jesteś. -To Twoja tarcza? -Dziękuję za użyczenie jej, ale nie skorzystam.
 • @Zawisza Niebieski 20:20:07 -"Stare metody, choć tobie bliskie.' ...życzę byś jak św. Paweł po zrozumieniu przestał być ślepy.""
  P. S. -Dziękuję za ocenę i życzenia. -Jesteś "genialny" :))) (-Znów mnie swoimi insynuacjami rozśmieszył!)
 • @Zawisza Niebieski 20:20:07 P.S. Rozśmieszyłeś mnie,
  ale ogólnie jest mi smutno, że są tak zaślepieni ludzie jak Ty. :(((
 • @Zawisza Niebieski 18:20:49 -Piszesz; -"Ciekawe, dlaczego minister Ziobro nie interweniował,...."-
  -Przestępstwo pobrudzenia farbą pomnika jakiegś bolszewickiego zbrodniarza, zwanego Bierutem chcesz zrównać z powagą przestępstwa wskutek którego zginęło 96 osób w tym Prezydenci i Dowódcy Polskiej armii? - To bardzo smutne!
 • @Moher
  Ave Amigo dostałeś jakiś zakaz pisania na Neonie . Pisz śmiało . :)
 • @Repsol 21:23:31-Nie muszę
  -Zawisza już wszystkich Katolików wypłoszył z neonu. -Choćby naszą Siostrzyczkę Helenkę. -Jeśli zadaniem Neonu i linią programową ma być zniszczenie naszego Kościoła to good luck! -Nie udało się to ani Hitlerowi, ani Stalinowi mimo zadawanych ciosów, nie uda się i tutaj paru bolszewickim idiotom. -Na darmo się wysilają. -Z dziełem Bożym nie wygrają! -W każdym razie dziękuję Ci i życzę wszystkiego najlepszego! -Serdecznie Cię pozdrawiam, bo widzę żeś Prawdziwym Polakiem. -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Moher 20:51:37
  W świecie niewidzących, trudno rozmawiać o kolorach. Jakże smutno brzmiały słowa alfy, gdy próbowała ratować cię, pisząc że jesteś wielkim historykiem. W sumie mam do ciebie, do alfy wiele sympatii, i to tak uczciwie, bez żadnych podtekstów. Czym jest PiS, to grupa kłamców, oszustów, którzy na płaszczyźnie naturalnej człowiekowi potrzeby wiary, potrzebie opieki od Boga budują swoją karierę polityczną wciągając w to wielu pięknych, wielu uczciwych Polaków. Dlatego PiS nie jest moją drogą, gdyż żal mi ludzi oszukanych, ludzi, co przegrali w nierównej walce uczciwości z oszustwem.
  Przeczytaj sobie słowa Dudy, którymi opisywał prezydenturę Komorowskiego. "Prezydent nie jest od tego, by podpisywać wszystko, co wysyła mu rząd (...) Nie nazwę go notariuszem, bo to obraża notariuszy. Notariusze zastanawiają się, co podpisują ... " Przecież on dokładnie takim człowiekiem jest. Aż tak jest zakłamany? Okłamał Polaków PiS, obiecano nam ludzi młodych, wykształconych, ludzi z nowymi pomysłami, a co mamy? Kaczyński, Macierewicz, Ziobro, Kurski co tworzy TV rodem z czasów stanu wojennego, w którym telewizory ustawialiśmy do okien i szliśmy na spacer, ułaskawiony przestępca Kamiński, do tego kilku kapciuszkowych jak Gliński, Błaszczak. I dwie posłuszne fasady Duda i Szydło, bo jak nie będą posłuszne, to Szydło wyleci a ma tyle do powiedzenia, że może zapytać, czy już przynieść herbatę. Smutne to, smutne, że jest tylu ślepych, co tego nie widzą. Program 500+ niszczy finanse Polski, zadłużamy się w sposób niebotyczny. No ale cieszmy się, będzie 500 zł w kieszeni, a kto to kiedyś spłaci? Kogo to... To program nie dla Polaków a program zapewniający władzę elicie PiS.
  Bawmy się jak autor tym, że TVN nie tak przedstawiło słowa Ziobro, bo Ziobro obronił tych ludzi przed 48 godzinnym aresztem i wykazał się, że ma władzę. Gryźmy się, oni będą kradli i krzyczeli łapać złodzieja popijając "wina Tuska". Moje gratulacje.
 • @Moher 21:40:38
  "Zawisza już wszystkich Katolików wypłoszył z neonu. -Choćby naszą Siostrzyczkę Helenkę." Dzięki za uznanie, strachliwi ci katolicy, że się prawdy boją :) No popatrz, Kościół to 2000 lat a jeden Zawisza spowodował, że uszy po sobie położyli i zwiali. No widzisz, pokonanie Kościoła nie udało się to Stalinowi, Hitlerowi, z dziełem "boga", celowo, by nie obrazić tych co w Boga wierzą a udało się to jednemu Zawiszy. Proponuję postawić mi pomnik, może na Krakowskim Przedmieściu, przed Pałacem Namiestnikowskim. Znasz takie Polskie przysłowie, o złej tańcownicy?

  A co do śmierci 96 Polaków, to smutne, że chęć rozpoczęcia kampanii wyborczej na grobach polskich oficerów przesłoniła myślenie o bezpieczeństwie ludzi, ludzi starszych, ludzi, których życzeniem nie było pokonanie mgły a złożenie hołdu pomordowanym Polakom.
  Zadedykuję ci piękną piosenkę polskich bardów
  https://www.youtube.com/watch?v=2GX1RodazZM
 • @Moher 21:40:38
  /Nie udało się to ani Hitlerowi, ani Stalinowi/
  Franciszek odnosi spore sukcesy na tym polu.
  Gwoli ścisłości Hitler nawet nie próbował
 • @Zawisza Niebieski 21:44:55 -"Program 500+ niszczy finanse Polski, ..."
  -Nie zniszczy. -Odbuduje. -Będą lepiej odżywione, zdrowsze dzieci. -Wiele krajów z problemami demograficznymi ma podobne programy. Wiem, że pisa, że to z Twojej kieszeni i że pójdzie wódkę. -Nie martw się, nie jest tak źle.
 • @Zawisza Niebieski 21:56:55 -"No widzisz, pokonanie Kościoła nie udało się to Stalinowi, Hitlerowi, z dziełem "boga",'
  Czemu bluźnisz? ;(
 • @Zawisza Niebieski 21:56:55 -"Zadedykuję ci piękną piosenkę polskich bardów"
  -Chyba miałeś na myśli "polskojęzycznych"?
 • @Moher 21:40:38
  Szczęść Boże , Amigo staram się aby tu była ostatnia ostoja wolnych myśli z S24 i Niepoprawnymi zgody tu nie widzę . Polecam . Bywaj z Bogiem . :Byliśmy i jesteśmy wciąż dumnym Narodem
  i nie sługusy nam będą dawać lekcje racji
  i ci co się przyzwyczaili do ochłapów
  zrzucanych z unijnego stołu demokracji

  Nam nie komisji trzeba dzisiaj w Europie
  z których wycieka brudne bagno polityki
  w Europie od kłamstwa gnije dziś sumienie
  i wiatr rozwija czarne chorągwie z Afryki

  Śmiertelny wirus zdrady oraz terroryzmu
  już krąży w Europie śmiertelną chorobą
  nie czas na transparenty i domową wojnę
  bo wrogowie już kopią doły naszym grobom

  Trzeba nam Bożych racji i wspólnoty ducha
  czy historia nie uczy mądrości i wiary
  że to jedyna droga byśmy ocaleli
  że to nakaz śmiertelny byśmy razem trwali

  Kładą się długim cieniem na naszej historii
  dawne zdrady i kłamstwa grzechy oraz wady
  cena za naszą wolność zapisaną krwawo
  blask menory z Magdalenki wpisany w układy

  W karczemnym gwarze Matkę – Polskę sprzedawali
  ci co do dzisiaj bluźnią przeciwko sumieniu
  łączmy się Bracia! Razem biegnąc wilczym tropem
  do kiedy będziesz Polsko stać w gniewnym milczeniu.

  lwow 47, Leszek Lipka • blogpublika.com
 • @roux 22:00:58 -Kolejny kłamca; -"Gwoli ścisłości Hitler nawet nie próbował". -Ładnie to tak posługiwać się kłamstwem?
  Dachau pełnił funkcję głównego obozu dla duchownych z Kościołów chrześcijańskich (katolickich, protestanckich i prawosławnych). Wedle szacunków Kościoła katolickiego, ok. 3 tys. (2794, w tym 1773 z Polski) zakonników, diakonów, księży i biskupów katolickich zostało zesłanych do Dachau. Przez dwa miesiące więźniem obozu był prawosławny patriarcha Serbii Gabriel V[1]. https://pl.wikipedia.org/wiki/Dachau_(KL) -Ładnie to tak wybielać Niemcówh Hyclera? -A los Św. Maxiliana Kolbe w Oświęcimiu? -A fe! kolego.
 • @Repsol 22:15:27 -"Trzeba nam Bożych racji i wspólnoty ducha"-
  Bez Boga ani do proga... -Ave!
 • @Moher 22:38:13
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dachau_(KL)
 • @Moher 22:46:27
  Bajbars niestety nas opuścił na zawsze .Panie świeć nad jego Duszą . Ojcze, proszę Cię, byś pobłogosławił mych przyjaciół.
  Proszę Cię, abyś udzielił łaski ich duszom w tej właśnie chwili.

  Gdzie jest ból, daj im swój pokój i miłosierdzie.
  Gdzie jest zwątpienie, udziel na nowo ufności
  w Twoją moc działania przez nich.
  Gdzie jest zmęczenie lub wyczerpanie,
  proszę Cię, byś udzielił im zrozumienia,
  cierpliwości i siły, gdy będą uczyli się
  poddawania się Twojemu prowadzeniu.
  Gdzie jest duchowy zastój, proszę Cię,
  byś ich odnowił przez objawienie Twojej bliskości
  i przez pociągnięcie ich ku większej zażyłości z Tobą.
  Gdzie jest strach, objaw Twoją miłość i udziel im Twojej odwagi.
  Gdzie jest grzech, który ich blokuje, ujawnij go
  i zerwij jego panowanie nad życiem mojego przyjaciela.

  Udziel im także swojego błogosławieństwa,
  aby nie doznali niedostatku,
  daj im szersze spojrzenie i powołaj przywódców i przyjaciół,
  aby ich wspierali i dodawali odwagi.
  Daj każdemu z nich dar rozróżniania,
  by rozpoznawali siły zła wokół nich,
  a także objawiaj moc, którą mają w Tobie,
  by je pokonywać.

  Proszę Cię, byś uczynił to w imię Jezusa.

  Amen.
 • @Moher 22:38:13
  Niemieckiego KK nie prześladował, Polacy to co innego
 • @roux 22:56:14
  Proszę nie wypisywać bzdur . http://arkapana.republika.pl/nazi.html
 • @roux 22:56:14
  https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2014/Przewodnik-Katolicki-4-2014/Temat-numeru/Ksieza-dla-Zydow-wyniki-badan
 • @Moher 22:08:38
  Od pomocy dzieciom niedożywionym służy pomoc społeczna, ew. dożywianie w szkołach, z tego co się orientuję, to większość dzieci w Polsce nie jest niedożywionych. Również ten program PiS realizuje z zadłużania Polski, pomysły z kampanii wyborczej, że sfinansują to banki i sklepy wielkopowierzchniowe wykazało dobitnie, że pomysłodawcy byli albo populistami albo kompletnymi idiotami. Od kilu miesięcy pieniądze są wypłacane, czy istnieją przepisy to finansujące?

  Z pewnością Kaczmarski, Gintrowski, Łapiński są i byli polskimi patriotami, ich pieśń https://www.youtube.com/watch?v=-YGS9vhmFS0, czy też https://www.youtube.com/watch?v=QCopoCoerRs, która jest mottem mojego życia były jak księgi Sienkiewicza podporą Polaków w stanie Wojennym
  Tego nie da się powiedzieć o tym, którego patriotyzm da się wycenić drogą budowaną z pieniędzy Torunian, pieniędzmi wypłacanymi w ustawianych konkursach, czyli polskojęzycznych mediach międzynarodowego zakonu. Myślę, że mimo sprzeciwu wewnętrznego to określenie musisz uznać za do bólu prawidłowe. Redemptoryści to międzynarodowy zakon, powstały poza Polską, niezależny od episkopatu Polski, czyli jedynego przedstawiciela KRK na Polskę, prowadzącego działalność medialną w wielu krajach na świecie. Jeśli nie, to jestem w stanie ci to faktami udowodnić.
  Tak jak Jarek usłyszał, "Jarku, tu ciebie nie było" tak Tadeusz powinien usłyszeć "Tadeuszu, ciebie tu nie było". Było wielu wielkich księży, Polaków, jak Jerzy Popiełuszko, którego ciało na Żoliborzu spoczywa, ale Tadeusza z nami nie było. On jest tylko bankierem Pana Boga
  https://www.youtube.com/watch?v=9p2VEg2nHx4
  Jak widzisz, napisałem "boga", nie Boga, czyli nie bluźnię, choć ty z tego chcesz metodami kościelno - bolszewickimi przetworzyć. Nie naruszam Sacrum, nie mówię o Bogu, a o bogu. Kolejny raz uciekasz w oszczerstwo.
 • @roux 22:56:14
  Czy się różni katolik Niemiecki od Polskiego
  jakiś przykład (poza językiem oczywiście)
 • @roux 22:56:14 -Znów jesteś niedoinformowany. -Oczywiście hyclerom na okupowanych
  terenach było łatwiej niszczyć Kościół, ale w Niemczech też nie zasypiał gruszek w popiele. -Musiałby nie być sługą szatana. -Masz tu: -Prześladowania Kościoła przez nazistów " (...) Żaden podły ksiądz nie wydrze z nas uczucia, że jesteśmy dziećmi Hitlera. Czcimy nie Chrystusa, lecz Horsta Wessela. Precz z kadzidłami i wodą święconą (...) "
  (Z pieśni Hitlerjugend podczas zlotu norymberskiego w 1934 roku)
  "(...) Kościół musi upaść, aby Niemcy mogły żyć”
  (Jedno z haseł hitlerowskiej propagandy w 1941 roku)

  " (...) Jedynie Kościół zagrodził drogę hitlerowskim kampaniom zdławienia prawdy. Nigdy przedtem nie interesowałem się Kościołem, lecz dziś budzi on we mnie zachwyt i uczucie przy­jaźni. Jedynie Kościół bowiem miał odwagę i upór, by bronić prawdy i wolności moralnej. Muszę wyznać, że to, czymś kiedyś pogardzałem, dziś wychwalam bezwarunkowo (...) "
  (Albert Einstein)

  Katolicy stanowili jedną trzecią ludności Niemiec, zaś księża katoliccy przeważającą część duchownych wiezionych w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Dachau: spośród 447 więzionych tam duchownych 411 było księżmi katolickimi. Według Historii społecznej Trzeciej Rzeszy Griinberga prawie 1/3 księży w poszczególnych diecezjach niemieckich w czasie hitleryzmu była poddana sankcjom hitlerowskiego przymusu." https://www.google.ca/?ion=1&espv=2#q=ksi%C4%99%C5%BCa%20dachau%20wiki
 • @Zawisza Niebieski 23:12:32
  Nie ten czas i pora .Wrócimy do tematu jutro . Trochę błądzisz ,ale Wiara ma wielką siłę nawracania . Ave.
 • @Moher 23:16:12
  Kościół musiał walczyć i walczył .Ave. http://www.analizy.biz/marek1962/piusxii.htm
 • @roux 22:56: -Nadal brak Cinformacji. Czytasz chyba tylko Zawiszę, który kłamstwa podaje za fakty historyczne
  1934
  Młodzież zrzeszona w Hitlerjugend podczas zlotu norymberskiego śpiewa:

  "Żaden podły ksiądz nie wydrze z nas uczucia, że jesteśmy dziećmi Hitlera
  Czcimy nie Chrystusa, lecz Horsta Wessela
  Precz z kadzidłami i wodą święconą
  Kościół nie rozumie, co jest naprawdę cenne
  Ta swastyka przynosi zbawienie światu
  Chce podążać za nią krok w krok"

  Papież w Przemówieniu wigilijnym potępia faszyzm www.analizy.biz/marek1962/piusxii.htm
 • @Moher 23:16:12 z całym szacunkiem
  To raczej Ty jesteś niedoinformowany, ale trzeba przyznać, że zręcznie starasz się odwrócić uwagę od Franciszka
  Pzdr
 • @Repsol 23:22:43 -Ave! Znajdujemy widzę to samo, tylko mnie wkleiło się źle (bez http) :)))
  http://www.analizy.biz/marek1962/piusxii.htm
 • @Repsol 23:22:43 -Kościół to my!
  -Wszyscy wierni. -Ave!
 • @Repsol 23:17:10 -Życzmy mu wszystkiego najlepszego.
  -Przecież do syna marnotrawnego dotarło że pobłądził. -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @roux 23:36:29 -A Ty jeszcze "zręczniej" starasz się zwrócić.
  -Nie na darmo kumplujesz z Zawiszą. -Kto z kim przestaje... -Ale nie o Franciszku tu mowa...
 • @Moher 23:53:06
  Papieź Franciszek doskonale wie co robi .Adresaci mają problemy , przecieź nikt znich samodzielności nie poruszy .
 • @Zawisza Niebieski 23:12:32 -"On jest tylko bankierem Pana Boga"-
  -Pan Bóg widocznie też bankiera potrzebuje. Chciałbyś, aby mał ich tylko tylko lucyfer? http://wentylator.neon24.pl/post/127783,to-dzieki-katolikom
 • @Repsol 22:55:35 -"Bajbars niestety nas opuścił na zawsze..."
  http://bajbars.neon24.pl/ -Zawsze to smutne, gdy ktoś nas opuszcza. Szczególnie ktoś szlachetny. Przyłączam się do Twojej pięknej modlitwy. -Panie świeć Światłością Wiekuistą nad jego Duszą. -Zaślepionym stalino -putinowcom dedykuję ten jego artykuł; http://bajbars.neon24.pl/post/65391,agent-mossadu-putin-da-polsce-gaz-za-darmo
 • @Repsol 00:10:28 '"Adresaci mają problemy"
  -Otóż to. -On nic nikomu nie narzuca. -Każe tylko kierować się najważniejszymi przykazaniami. 1).- 2083 Jezus streścił obowiązki człowieka względem Boga tymi słowami: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem" (Mt 22, 37; Łk 10, 27: "...całą swoją mocą"). i 2).- "Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego". Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy. (Mt 22,37-40)" -Reszta należy do naszego rozumu, którym nas Pan obdarzył, byśmy umieli odróżnić prawdę od fałszu i wezwał do roztropności, a szatana kazał pędzić precz. -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Moher 00:54:20
  Szczęść Boże , napisz notkę niech serca zagrają Miłością Bożą . Ave.
 • @Moher 00:54:20
  Wiara i rozum nie chadzają parami.
  Rozum odmawia wierze oparcia na realiach tego świata i ma na to twarde dowody.
  Wiara to protoplasta rozumu , to próba wyjaśniania świata przez prymitywne plemiona. Wszystkie prymitywne plemiona mają swoje wiary.
  Pasterze kóz na Synaju też mieli swoje wiary.

  Ale wierzyć w XXI wieku w "pasterską" wizję świata to już trochę głupie jest.
  Można tylko współczuć wierzącym ich wiary.
  Świat nie jest już płaski, słońce nie kręci się wokół ziemi, życie na ziemi jest starsze niż 6000 lat i powstało w trybie ewolucji a nie stworzenia w ciągu kilku dni.... to wszystko to wyobrażenia świata przez prymitywnych pasterzy kóz z Synaju.

  Każde prymitywne plemię ma swoich "bogów" .
  Jak widać ludzie XXI wieku tez mogą być intelektualnie na poziomie plemion z sprzed 2000 lat. Tacy współcześni aborygeni, pigmeje, Zulusi czy Indianie z Amazonii.

  I to jest dopiero zaskakujące.

  No ale są gigantyczne instytucje które kultywują ten stan umysłowy u ludzi. Mam tu na myśli Watykan.

  Co ciekawe wszystkie tzw wielkie religie na świecie pochodzą z tego samego żydowskiego pnia.

  Inne wielkie religia np Buddyzm jakoś nie prowadzą do zbrodniczych konfliktów a te trzy żydowskie religie nieustannie mordują na wielką skalę.
  Wszystkie te religie traktują swoich wyznawców jak niewolników Boga.
  Powtarzam niewolników... rozmowa z Bogiem tylko na kolanach, tylko w trybie błagam i przynoszę dary... oraz wykonam każdą mokrą robotę jeżeli otrzymam polecenie od Boga (i takie polecenia w imieniu Boga są wydawane).

  Ludzie wierzący to niewolnicy okrutnego "Boga" który został zasiany w ich umysłach. I nie wiadomo dla czego ci ludzie nie rozumieją że
  Boga nie ma że to inni sprytniejsi od nich ludzie posługują się "Bogiem" dla realizacji swoich przyziemnych celów, zwykle chodzi o bogacenie się na wielką skalę.

  Ludzie wierzący to mięso armatnie łatwe do zmanipulowania przez "kadry" Boga. I to nie Bóg ustanawia, dobiera te kadry tylko inni ludzie, globalna oligarcha zmierzająca do władzy nad światem.
  Dla nich Bóg to tylko skuteczne narzędzie do sterowania niewolnikami Boga we własnym oligarchicznym interesie.

  Tak mafia żydowska wykorzystała JPII i KK do wykonania przewrotu w Polsce i przejęcia w Polsce pełni władzy a władzę wykorzystuje do grabienia Polaków ich majątku narodowego, zasobów i pogłębiania ich zadłużenia bo dług to kajdany niewolnika.

  Zastanów się Mocher nad tym wszystkim.
  Nie wróżę sukcesu ale daje szansę...
 • @Oscar 08:50:18
  Wiara wiara i wiara kulturowa, i to co między nimi, potrzebne (też) jako źródło psychiczne do obrony, twoje wywody jak mi się wydaje nie te miejsce i czas.
 • @Moher 19:30:43
  Jak na razie to PiS przoduje w bolszewickich metodach. Nawet Kurski ma komisarza na etacie (kuzyn Kaczyńskiego).

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31