Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 17 komentarzy

Filip Stankiewicz

Filip Stankiewicz - Urodziłem się 1 maja 1978 roku. Mam wspaniałą żonę Annę i synka Szymka. Jestem absolwentem historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Podyplomowego Studium Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomii UG. Pracuję w Orange Polska S.A.

Odpowiedź na główne zarzuty wobec prezydenta Dudy i PiS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wpis jest długi, bo łatwiej rozpowszechniać jeden tekst niż wiele, ale zamieszczam spis tematów i numeruję akapity zaczynające nowy temat, zatem łatwo będzie znaleźć interesujący fragment jeśli Pan/Pani uznaje za słuszne na przykład kilka zarzutów.

Zapewne część faktów i argumentów Pan/Pani zna, ale jestem pewny, że nie wszystkie.

Jeśli uznaje Pan/Pani te argumenty za trafne w całości lub częściowo to proszę o zamieszczenie tego tekstu w całości lub fragmencie na różnych forach internetowych czy wysłanie znajomym - warto bronić tego co dobre, bo gdy będziemy bierni wielu może uwierzyć w kłamstwa i manipulacje i wybrać w kolejnych wyborach gorszych polityków na czym prawie wszyscy stracimy.

Spis tematów (kolejność nie jest pod względem ich ważności, zresztą dość trudno takową ustalić):

1 Spełnione, spełniane i rzekome złamane obietnice wyborcze oraz ważne działania.
2 Obsadzanie stanowisk zaufanymi ludźmi.
3 Krytyka poziomu deficytu budżetowego.
4 Zarzut, że za rządów Prawa i Sprawiedliwości znacznie traci giełda.
5 Zarzut, że Prawo i Sprawiedliwość dzieli Polaków.
6 Krytyka kontaktów Prawa i Sprawiedliwości z ojcem Tadeuszem Rydzykiem.
7 Krytyka śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego - że nie miał prawie żadnych zasług lub te zasługi są zbyt małe, aby zostać pochowanym na Wawelu.
8 Krytyka niesamodzielności prezydenta Andrzeja Dudy oraz, że krytykował za to samo poprzednika.
9 Krytyka prezydenta Andrzeja Dudy za ułaskawienie Mariusza Kamińskiego i innych funkcjonariuszy CBA.
10 Rzekome złamanie prawa przez prezydenta Andrzeja Dudę w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.
11 Rzekome złamanie prawa poprzez brak publikacji „wyroków” Trybunału Konstytucyjnego.
12 Krytyka Prawa i Sprawiedliwości za proponowanie reformy sądownictwa.
13 Potępianie Prawa i Sprawiedliwości za krytykę byłego prezydenta Lecha Wałęsy.
14 Krytyka posła Stanisława Piotrowicza.
15 Sprawa jednego z zarzutów wobec ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza.
16 Sprawa aborcji (czy w oparciu o stanowisko lekarzy mordowania dzieci nienarodzonych).

1 Dowodem na dobre intencje Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta Andrzeja Dudy jest to, że realizują obietnice wyborcze - inne partie i prezydenci RP tego nie robili (na przykład PO i Komorowski obiecywali zmniejszenie podatków, biurokracji i nie podnoszenie wieku emerytalnego, a zwiększyli i podatki i biurokrację i wiek emerytalny, Wałęsa obiecywał 100 milionów starych złotych dla każdego). Warto to docenić, bo te obietnice są dobre, więc ich realizacja gwarantuje pomyślność naszego kraju. Wśród zrealizowanych i realizowanych obietnic są: program rodzina 500+ (jest konieczny, bo mamy katastrofę demograficzną - bez niego zabraknie w przyszłości pieniędzy na ZUS i spadnie znaczenie naszego kraju. A według GUS nie dojadało ok. pół miliona dzieci - 500+ to wybawienie dla nich. Rodzice nie muszą brać już drogich chwilówek czy kupować na zeszyt. Gdyby przyznano środki na każde pierwsze dziecko byłaby to znacznie mniejsza kwota, zatem impuls do  starania się o kolejne dziecko byłby znacznie słabszy), zniesienie przymusu szkolnego dla 6 latków, zakaz zabierania dzieci z powodu biedy, likwidacja Ministerstwa Skarbu, wyższe kary dla gwałcicieli, koniec z samowolą komorników, koniec z lichwą, nie przyjmowanie często groźnych imigrantów, ustawy uszczelniające system podatkowy (dotąd traciliśmy kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie na wyłudzaniu podatku VAT, według NIK w 2015 roku było to około 80 miliardów złotych czyli ponad 4 razy więcej niż pójdzie w tym roku na program rodzina 500+. https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-przeciwdzialaniu-wyludzaniu-vat.html Również kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie tracimy na unikaniu podatków przez zagraniczne koncerny, które długie lata nie wykazują zysków, tak jakby działały charytatywnie. Budżet rocznie traci z tego powodu nawet 46 mld złotych //www.newsweek.pl/biznes/zagraniczne-firmy-unikaja-placenia-podatkow-w-polsce-nawet-46-mld-strat,artykuly,379775,1.html ).

Jest też ustawa zwiększająca śmieszne teraz kary za wyłudzanie milionów i miliardów z VAT. Jest minimalna stawka godzinowa - 12 złotych. Przesądzony jest wzrost minimalnych emerytur do 1000 złotych miesięcznie, a więc nawet ponad 100 złotych miesięcznie. Ma być połączenie podatku PIT ze składkami na ZUS i NFZ co uprości system i da spore oszczędności, obniżony wiek emerytalny i wyższa kwota wolna od podatku, jest obniżenie zarobków zarządów spółek Skarbu Państwa, będzie reforma służby zdrowia (między innymi nie będzie trzeba być ubezpieczonym - to było złamanie Konstytucji), likwidacja gimnazjów do których młodzież trafia w najbardziej buntowniczym okresie życia, obrona terytorialna (znacząco tańsza od regularnej armii, a skuteczna), będzie ok. 100 ułatwień dla biznesu czyli zmian przepisów krępujących przedsiębiorczość - mniej biurokracji! Koniec z ograniczeniem służby wojskowej do 12 lat przez co osłabiałaby się nasza i tak zbyt mała armia. Na szczycie NATO udało się uzyskać stacjonowanie wojsk NATO (konkretnie USA) w naszym kraju. Sąd nie będzie mógł wyłączyć jawności procesu bez zgody prokuratora - oznacza to mniej krzywdzących wyroków sądowych, a jeśli dobro pokrzywdzonego wymagałaby utajnienia procesu prokurator zgodzi się na to. Polskim małym i średnim firmom PiS obniży z dniem 1 stycznia 2017 roku podatek CIT z 19% do 15%. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę: //wgospodarce.pl/informacje/29615-prezydent-podpisal-nowele-obnizajaca-cit-dla-malych-firm-do-15-proc Jak widać jest tego sporo.

Jedyna obietnica z łatwych do szybkiego spełnienia o której złamanie oskarżają prezydenta RP to brak ustawy o przewalutowaniu kredytów walutowych, ale Kancelaria Prezydenta wyraźnie mówi, że została ona tylko odłożona o rok z powodu Brexitu i trudnej sytuacji na rynku kredytów we Włoszech. Jej wprowadzenie teraz mogłoby spowodować problemy gospodarcze naszego kraju. Zatem krytyka jest nieuzasadniona, jeśli by prezydent nie spełnił tej obietnicy za rok to będzie to jeszcze przed wyborami, więc będzie czas, aby Andrzeja Dudę z tego i oczywiście innych działań rozliczyć. Z kolei Prawu i Sprawiedliwości zarzuca się, że złamało obietnicę nie odrzucania projektów obywatelskich w pierwszym czytaniu - tymczasem kierownictwo PiS głosowało za skierowaniem projektu dopuszczającego aborcję do drugiego czytania, a nie mogło zmusić posłów do głosowania „za” w tej sprawie dotyczącej sumienia (choć nie chodziło o przyjęcie ustawy, to wielu posłów odbierało to jako formę aprobaty projektu). Nie znam przypadku, aby któryś z posłów obiecywał, że nie odrzuci projektu obywatelskiego w pierwszym czytaniu i to zrobił, a nawet jeśli jakiś poseł lub jacyś posłowie osobiście to obiecywał (obiecywali), to trudno obciążać jego (ich) postępowaniem całe ugrupowanie.

2 Pojawiają się zarzuty, że Prawo i Sprawiedliwość skupia się na obsadzaniu stanowisk zaufanymi ludźmi - tymczasem to tylko środek do celu jakim jest reformowanie Polski. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że ludzie obsadzani przez PO-PSL, a wcześniej SLD w różnych instytucjach Państwa oraz spółkach Skarbu Państwa często nie byli kompetentni, a PiS miał też prawo mieć wątpliwości co do ich uczciwości (a nawet bardzo zdolny człowiek, ale nieuczciwy nie zarządza dobrze, bo swoje zdolności wykorzystuje do okradania danej instytucji czy spółki - ukradnie więcej od mniej utalentowanego). Zaś ludzie idący do Prawa i Sprawiedliwości z reguły robili to z pobudek ideowych, nieuczciwi wiedzieli, że Prawo i Sprawiedliwość budujące swój wizerunek na kwestii uczciwości nie będzie tolerowało przestępstw (nawet jeśliby chciało), bo to by było samobójstwo ugrupowania. Jarosław Kaczyński stwierdził, że dotarły do niego informacje o podejrzeniach i CBA sprawdzi umowy Spółek Skarbu Państwa z lat 2015-2016. To przykład, że Prawo i Sprawiedliwość w przeciwieństwie do wszystkich innych ugrupowań naprawdę chce uczciwego Państwa. Nie znam na razie doniesień o niekompetencji osób nominowanych przez PiS na różne stanowiska (choć oczywiście jakaś niewielka ich liczba może się zdarzyć) poza negatywną oceną pracy nowego prezesa stadniny w Janowie - jednak w jego przypadku ta krytyka nie była oparta na faktach, bo zarzucono mu to, że padły dwie klacze. Nie ma dowodów, że to prezes jest temu winny, a co roku w tej i innych stadninach ponosi śmierć wiele koni. W dodatku wbrew rozpowszechnianym w mediach opiniom, że poprzedni prezes był świetnym profesjonalistą niezależnie powstałe raport oraz tekst w gazecie „Dziennik” wykazały nieprawidłowości w tej stadninie. Tu raport: //www.gazetapolska.pl/34768-stajnie-augiasza , a tu artykuł:  //wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/519939,na-zapleczu-stadniny-w-janowie-podlaskim-reportaz.html Zarządzający stadniną są też obwiniani za błędy aukcjonera podczas aukcji w stadninie, który nie podał kto kupił jedną z klaczy i musiano ją licytować ponownie - tymczasem aukcjoner ten nie jest w żaden sposób związany z Prawem i Sprawiedliwością, a cieszył się dużą renomą, dlatego go zaangażowano.

3 Krytykuje się poziom deficytu budżetowego. Nominalnie deficyt budżetu Państwa ma wynieść w 2017 roku 59,3 mld zł. Poziom deficytu budżetu Państwa nie odbiega od zaplanowanego w latach ubiegłych. Nominalny wzrost wynika z tego, że w przyszłym roku całość niedoboru środków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych zostanie pokryta z budżetu państwa w formie dotacji. W ubiegłych latach jego część była finansowana z pożyczki budżetu, która nie zwiększała prognozowanego deficytu budżetu centralnego. Oznacza to, że deficyt nie jest przesuwany do FUS, jak to miało miejsce w poprzednich latach i wynosi 2,9 proc. PKB. Zatem poziom deficytu nie jest zagrożeniem dla budżetu, a z wprowadzeniem programu 500+ nie można było czekać z powodu zapaści demograficznej oraz skrajnej biedy rodzin wielodzietnych - za kilkanaście lat nie miałby kto pracować na emerytury seniorów.
//niezalezna.pl/85171-projekt-budzetu-na-2017-rok-przyjety-przez-rzad-oto-glowne-zalozenia

4 Jest też zarzut, że za rządów Prawa i Sprawiedliwości znacznie traci giełda - tymczasem np. indeks WIG 20 za rządów PO-PSL spadł ponad 7 razy więcej: Kiedy PO przejmowała władzę WIG20 miał 3500 pkt. Kiedy oddawała spadł do 1970 pkt. Członkowie Platformy Obywatelskiej twierdzą, że od czasu, gdy przegrali wybory z warszawskiej giełdy odpływa kapitał. Istotnie - odpływa (-210 pkt.), ale spekulacyjny, wystraszony opowieściami o Jarosławie Kaczyńskim. Jeśli ekipa PO tak bardzo chce porównywać wykresy giełdowe, to warto zauważyć, że w listopadzie 2007 r., kiedy Tusk przejmował władzę w Polsce, indeks WIG20 był na poziomie 3500 pkt. Do czasu, gdy Kopacz ją oddała w listopadzie 2015 r., osunął się do zaledwie 1970 pkt. (spadek o 1530 pkt.). To tyle w temacie "odpływu kapitału". Platformersi oczywiście zwalą winę na światowy kryzys. Owszem - na przełomie 2008/2009 roku wszystkie indeksy giełdowe na świecie głęboko zanurkowały. Problem w tym, że zdecydowana większość z nich nie tylko odrobiła straty, lecz także przebiła poziomy notowane przed krachem. Na przykład: węgierski BUX odrobił straty z nawiązką - w listopadzie 2007 roku oscylował wokół 26500 pkt. Dzisiaj zahacza o 28500 pkt. Na tym tle warszawska giełda w ciągu ostatnich lat (które w większej części przypadły na rządy PO-PSL) prezentowała się niezwykle słabo...
//www.niewygodne.info.pl/artykul7/03307-Kapital-uciekal-z-gieldy-glownie-za-czasow-PO-PSL.htm

5 Pojawia się również zarzut, że Prawo i Sprawiedliwość dzieli Polaków. Tymczasem słynne słowa o "najgorszym sorcie" dotyczyły tylko niesłusznie donoszących na Polskę zagranicę, a nie całej opozycji - to była obrzydliwa manipulacja mediów. Tutaj ta wypowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=SKFgVD2KGXw Uprzedzając zarzuty - politycy Prawa i Sprawiedliwości też donosili o nieprawidłowościach, ale słusznie. Na przykład w wyborach samorządowych było prawie 20% głosów nieważnych (ponad 2 i pół miliona głosów w wyborach do Sejmików Wojewódzkich), a PSL uzyskał aż 23,88% głosów (choć w sondażach zarówno przed jak i po wyborach uzyskiwał znacznie mniejsze poparcie, a spot w telewizji nieprecyzyjnie nakazywał stawianie krzyżyka na każdej karcie, co wielu wyborców zapewne odebrało jako możliwość głosowania na każdej stronie książeczki, zaś członkowie komisji wyborczych często widząc głos na pierwszej stronie na PSL w pośpiechu nie sprawdzali dalszych stron książeczki), odmówiono ponownego przeliczenia głosów, a prezydent Bronisław Komorowski obraził wątpiących w uczciwość tych wyborów mówiąc, że są w odmętach szaleństwa. Słusznie również kwestionowano działania rządzących po katastrofie smoleńskiej - na przykład oficjalną zgodę rządu Donalda Tuska na pozostawienie wraku i czarnych skrzynek samolotu w Rosji do czasu zakończenia procesu co jak wiemy może trwać w nieskończoność (oczywiście bez takiej zgody Rosjanie też może by nie oddali tych dowodów, ale jej wyrażenie było działaniem na szkodę Polski).

Jarosław Kaczyński był również pytany przez TVN czy przeprosi za słowa o „najgorszym sorcie” - spytał redaktora czy jego zdaniem Gestapo i AK-owcy to ten sam sort ludzi? Chodziło ewidentnie o odwołanie historyczne, że ludzie donoszący niesłusznie zawsze byli gorsi -  nie chodziło o to, że obecnie donoszący są jak donosiciele Gestapo, ani tym bardziej, że wszyscy ludzie z opozycji są jak donosiciele Gestapo, co mówiła część mediów.
//wpolityce.pl/polityka/275177-uwaga-rusza-kolejna-manipulacja-koalicja-po-tvn-maci-ws-slow-kaczynskiego-czy-przedstawiciele-gestapo-i-ak-owcy-to-ten-sam-sort-ludzi-sprawdz-co-naprawde-powiedzial-szef-pis

Ostatnio Fakty TVN skrytykowały Jarosława Kaczyńskiego za kolejną wypowiedź - otóż poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki powiedział, że jeśli staną na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie pomniki ofiar katastrofy smoleńskiej i prezydenta Lecha Kaczyńskiego to po pewnym czasie zostaną one usunięte. //www.rp.pl/Kraj/160619822-Halicki-Nie-ma-miejsca-na-smolenskie-pomniki.html Tymczasem w katastrofie zginęli też posłowie PO, a Sejm RP również głosami PO uznał katastrofę smoleńską za największą tragedię Polski po II wojnie światowej – prezes Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że w ten sposób (usuwali polskie pomniki) zachowywali się dotąd najeźdźcy. I to jest fakt, trudno w Polsce znaleźć kogoś, kto by uznał, że części naszej elity, która zginęła w Smoleńsku nie należy godnie upamiętnić, albo że należy ich pomnik usunąć.

Krytykowano również słowa Joachima Brudzińskiego o popierających KOD „komuniści i złodzieje”. Tymczasem faktem jest, że KOD popiera Aleksander Kwaśniewski czy prezenter „Dziennika Telewizyjnego” z okresu PRL Marek Tumanowicz - tu o tym: //www.wsieci.pl/towarzysze-z-kod-pnews-2846.html . Można mieć wątpliwości co do użycia słowa „złodzieje” - tyle, że skoro nawet nagrana podczas brania łapówki za „kręcenie lodów” na służbie zdrowia posłanka PO Beata Sawicka została uniewinniona (choć w pierwszej instancji skazana), a media donosiły o wielu aferach za rządów PO-PSL to są podstawy do twierdzenia, że część ludzi poprzedniej ekipy rządzącej nie była uczciwa. Pod trzema poniższymi linkami jest spis prawie 1800 nieprawidłowości z okresu rządów PO-PSL (oczywiście nie wszystkie dotyczą przestępstw): //markd.pl/afery-po-0-748-i-kadencja-rzadow //markd.pl/afery-po-cz-1-ii-kadencji-7491499 //markd.pl/afery-po-ii-kadencja-cz-ii-od-1500-do-1799

Warto też pamiętać o słowach Donalda Tuska „mohery”, Radosława Sikorskiego „dorżniemy watahę” czy Władysława Bartoszewskiego „bydło” i „dewianci” - one nie miały żadnych podstaw, chodziło tylko i wyłącznie o obrażenie przeciwników politycznych i milionów ich wyborców.

6 Często krytykowane są kontakty Prawa i Sprawiedliwości z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Jednak warto znać fakty i pomyśleć czy PiS ma traktować tego księdza gorzej niż innych obywateli tylko dlatego, aby uniknąć zarzutów o jego uprzywilejowywanie? Otrzymał on niewielkie w skali budżetu (około 27 milionów złotych - wydatki budżetu Polski to ponad 350 miliardów złotych) dofinansowanie na potrzebną Toruniowi geotermię oraz znacznie mniejsze na szkołę wyższą - gdyby robił to każdy inny człowiek prawie wszyscy by to chwalili. Czy krytykuje się tylko dlatego, że to ksiądz? Nawet były wicepremier w rządzie PO-PSL Janusz Piechociński przyznał, że zablokowano dotację na geotermię z przyczyn politycznych, a dotacja powinna być przyznana! Powiedział też: „Każdy, kto rozbudowuje i wykorzystuje energię odnawialną, powinien na tych samych zasadach uzyskać wsparcie.” Pretekstem do odstąpienia od umowy były rzekome wątpliwości dotyczące praw własności nieruchomości stanowiących zabezpieczenie wypłaty dotacji. Toruńska geotermia jest ewenementem energetycznym na skalę międzynarodową. Jeden otwór techniczny może dostarczyć na godzinę 500 ton wody o temperaturze ponad 60 stopni Celsjusza, co pozwoli na doprowadzenie ciepła do nawet 200 tys. mieszkańców. Nie emituje przy tym dwutlenku węgla do atmosfery, dzięki czemu Polska wypełniałaby zobowiązania wobec Unii Europejskiej co do  ograniczenia emisji CO2 i większego wykorzystania źródeł energii odnawialnej. Przy obecnych cenach energii inwestycja zwróciłaby się po trzech, czterech latach. Nie słuchano argumentów. NFOŚiW zerwał umowę z Fundacją. Polska nie wywiązała się ze zobowiązań środowiskowych, za co dzisiaj może ponieść ogromne konsekwencje. Co ciekawe ten sam fundusz sfinansował geotermie w Pyrzycach (temperatura wody zbliżona do tej w Toruniu) i w Mszczonowie (temperatura wody tylko 42 stopnie Celsjusza) i woda z nich służy ogrzewaniu tych miejscowości. Także Komisja Europejska skrytykowała rząd Donalda Tuska za nagłe zmiany decyzji w kwestii finansowania źródeł energii odnawialnej i uznała je za „destruktywne” (nie stwierdziła, że chodzi o geotermię toruńską, ale wydaje się, że mogło chodzić o nią).
//wpolityce.pl/media/280183-jak-antyrzadowe-media-manipuluja-torunska-geotermia-kilka-faktow-ktore-probuje-przeklamac-stara-gwardia-wideo

Pośrednio w Prawo i Sprawiedliwość uderza też opinia, że uczelnia ojca Tadeusza Rydzyka ma niski poziom - wynikałoby z tego, że ludzie (zarówno założyciel szkoły jak i wykładowcy) związani z PiS są niekompetentni. Tymczasem absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Medialnej i Społecznej nie mieli i nie mają problemów ze znalezieniem pracy. Uczniowie mają przynajmniej 15 tygodni różnego rodzaju staży zawodowych podczas jednego stopnia studiów. Na innych uczelniach bywa tak, że nie ma ich w ogóle. Z 89 absolwentów, którzy ukończyli szkołę w 2014 r., tylko jeden był zarejestrowany jako bezrobotny. Pracę znalazło 98,8 procent z nich” - można przeczytać na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy. W 2014 roku Prawo i Sprawiedliwość nie rządziło, więc nie była to praca w sektorze państwowym z powodu zaufania do ich rzetelności.
//serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/970540,szkola-ojciec-rydzyk-torun-absolwenci-praca.html

7 Można spotkać się z opiniami, że Lech Kaczyński nie miał prawie żadnych zasług lub te zasługi są zbyt małe, aby zostać pochowanym na Wawelu. Tymczasem działał w „Solidarności” - będąc prawnikiem doradzał opozycjonistom. Po 1989 roku był najpierw  senatorem, a później posłem. Gdy był zastępcą Lecha Wałęsy w „Solidarności”, a ten był zajęty kampanią wyborczą przed wyborami prezydenckimi, a później sprawował urząd prezydenta to Lech Kaczyński w praktyce kierował „Solidarnością”. Później był szefem Najwyższej Izby Kontroli. Jako minister sprawiedliwości i prokurator generalny reagował na wiele patologii w wymiarze sprawiedliwości, co spotkało się z uznaniem milionów Polaków. Świadczyło o tym choćby  wybranie Lecha Kaczyńskiego na funkcję prezesa Prawa i Sprawiedliwości i sukcesy wyborcze ugrupowania. Następnie został prezydentem naszej stolicy (w drugiej turze uzyskał aż ponad 70% głosów) - wśród jego sukcesów na tym stanowisku jest otwarcie pierwszych tras Szybkiej Kolei Miejskiej, budowa Muzeum Powstania Warszawskiego, zapoczątkowanie budowy niezwykle popularnego Centrum Nauki Kopernik czy niemal zatrzymanie reprywatyzacji, na której za rządów jego następczyni obywatele stracili według CBA nawet 4 miliardy złotych! Policzył straty wojenne Warszawy, dzięki czemu osłabły żądania niemieckich ziomkostw. Jako prezydent RP Lech Kaczyński trafnie zdiagnozował, że interesy Polski i Niemiec czy Francji są częściowo sprzeczne, dlatego koncentrując się na współpracy tylko z tymi Państwami będziemy tracili - dlatego rozwijał intensywne kontakty z Państwami Europy Środkowo-Wschodniej, współpraca z nimi dawała nam większą siłę w stosunkach z większymi Państwami i UE. Prezydent Polski wraz z zorganizowaną przez siebie koalicją w skład której wchodzili prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenka, Litwy Valdas Adamkus, Estonii Toomas Ilves i premier Łotwy Ivars Godmanis jadąc do Tbilisi uratował Gruzję przed rosyjską okupacją, co na dłuższy czas zatrzymało ekspansję Moskwy. Oczywiście ważnych działań prezydenta Lecha Kaczyńskiego było znacznie więcej - to na przykład złożone projekty ustaw, wetowanie ustaw, polityka historyczna czy wizyty zagraniczne.

8 Wytyka się prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że jest niesamodzielny oraz, że krytykował za to samo poprzednika. Tymczasem Andrzej Duda krytykował "notariusza" Bronisława Komorowskiego za podpisywanie ustaw niezgodnych z jego własnym programem (np. liczne podwyżki podatków nam obywatelom czy podwyższenie wieku emerytalnego). Prezydent Andrzej Duda podpisuje ustawy zgodne z jego programem lub uniemożliwiające unieważnianie ważnych reform zgodnych z jego programem  z powodu rzekomej niezgodności z Konstytucją (ustawy o Trybunale Konstytucyjnym), więc wetowanie ich byłoby kompletnie irracjonalne. A, że jest problem z TK pokazuje też przykład niemieckiej gazety „FAZ” ostro krytykującej „sędziokrację” i niemiecki Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe.
//wpolityce.pl/polityka/292084-brzmi-znajomo-niemiecki-faz-ostro-krytykuje-sedziokracje-i-tk-w-karlsruhe-sedziowie-to-trzecia-a-nie-pierwsza-wladza-pierwsza-jest-narod

9 Prezydent Andrzej Duda jest także krytykowany za ułaskawienie funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Tymczasem sędzia, który skazał Mariusza Kamińskiego i innych funkcjonariuszy CBA został przyłapany na ofercie szkodzenia Prawu i Sprawiedliwości. Umówił się na spotkanie z osobą, która na portalu twitter.com założyła fałszywe konto znanego dziennikarza i był widziany przez dwóch dziennikarzy o umówionej godzinie pod domem w którym miało być spotkanie z tym dziennikarzem. Nie było to miejsce publiczne, więc nie mógł być to przypadek. Tu o tym: //www.newsweek.pl/polska/twitter-i-sprawa-sedziego-laczewskiego-czy-kariera-sedziego-jest-skonczona-,artykuly,380163,1.html . Bardzo ważne lub nawet ważniejsze, że jeden z oskarżonych w aferze gruntowej przyznał się, że to on  proponował odrolnienie każdego gruntu w Polsce - zatem nie była to prowokacja CBA. Co więcej dwa sądy orzekły, że akcja CBA była legalna. Zatem funkcjonariusze CBA są niewinni i to było powodem ich ułaskawienia. Równie ważne było to, że Mariusz Kamiński był potrzebny w rządzie (bez ułaskawienia nie miałby dostępu do tajnych dokumentów, więc nie mógłby zostać ministrem), a prawomocny wyrok mógł zapaść za wiele lat (nie można wykluczyć nawet celowego przeciągania procesu znając nastawienie wielu sędziów do Prawa i Sprawiedliwości).

10 Co do sporu o Trybunał Konstytucyjny: Prezydent Andrzej Duda nie złamał prawa nie zaprzysięgając osób wybranych na sędziów TK przez poprzedni Sejm, ponieważ nie ma wyznaczonego terminu na to, a miał wątpliwości czy zostali oni wybrani zgodnie z prawem (były zdaniem części prawników i jego samego błędy w procedurze ich wyboru). Po unieważnieniu swojego wyboru przez nowy Sejm RP (swojego oczywiście w sensie instytucji, a nie składu osobowego) i wyborze nowych osób na sędziów TK, co do prawidłowości wyboru których nie było wątpliwości prezydent właściwie nie miał innego wyjścia jak zaprzysiężenie osób wybranych na sędziów TK przez nowy Sejm RP. Co do tego czy Sejm RP miał prawo unieważnić wybór osób uprzednio wybranych na sędziów - nie ma tego zapisanego w prawie, ale nie ma też zapisanego prawa do uchylania ustaw uchwalonych przez ten i poprzednie Sejmy RP. Oczywiście gdyby te osoby wybrane na sędziów zostały zaprzysiężone, stały się sędziami i zaczęły 9 letnią kadencję to Sejm już nie mógłby unieważnić ich wyboru. Podsumowując zarzuty o łamanie prawa wobec prezydenta Andrzeja Dudy i Prawa i Sprawiedliwości są niesłuszne.

11 Co do publikacji wyroków Trybunału Konstytucyjnego: Artykuły 8 (1.Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej. 2.Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.) i 197 (Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa.) Konstytucji przesądzają, że TK musi stosować ustawę, nie czyniąc tego złamał prawo, rząd nie. A gdyby Rzepliński zachorował psychicznie i przysłał "wyrok" tylko z jego podpisem bez przeprowadzenia rozprawy? Rząd też musiałby opublikować? Zresztą i bez tego mógłby złamać prawo w taki sposób, skoro zapowiada w wywiadzie, że nie zastosuje ustawy, której zapisu TK nie podważył o obowiązku przedstawienia prezydentowi RP trzech kandydatów na prezesa TK - Rzepliński mówi, że dobra liczba kandydatów to dwóch. Premier RP nie może łamać artykułu 7 Konstytucji, który nakazuje każdemu organowi Państwa działanie zgodne z prawem - czyli nie może opublikować tzw. "wyroku" wiedząc, że został wydany z naruszeniem ustawy! Może robić tylko to co zgodne z prawem. Co do legalności wyboru sędziów Trybunał Konstytucyjny ocenił tylko, że ustawa o wyborze osób na 5 sędziów przez Sejm z większością PO-PSL była zgodna z Konstytucją w zakresie wyboru osób na 3 sędziów i niezgodna jeśli chodzi o wybór osób na 2 sędziów. Natomiast nie oceniał uchwał Sejmu RP zarówno powołujących te osoby jak i unieważniających ten wybór, zresztą nie miał takich kompetencji.

12 Prawo i Sprawiedliwość jest też krytykowane za chęć zreformowania sądownictwa. Tymczasem tysiące Polaków skarży się na niesprawiedliwe wyroki - trudno uznać, że wszyscy się mylą. Środowisko sędziowskie nie oczyszcza się z niekompetentnych, łamiących prawo lub przekupnych sędziów. Prof. Adam Strzembosz dziś krytykujący rządzących został zapytany o swoją tezę z przeszłości, mówiącą o tym, że sędziowie sami oczyszczą swoje środowisko. Według niego w tamtym okresie była taka gotowość, zaś bardzo wielu przyzwoitych sędziów objęło wysokie stanowiska - jeśli nawet, to ilu tych wywodzących się z komunizmu wciąż później orzekało i zajmowało wysokie stanowiska? Prawda jest taka, że Strzembosz oszukał Polaków lub wykazał się skrajną naiwnością przez którą cierpi wielu poszkodowanych przez sądy. Przykład patologii: Sędzia skazana w poznańskiej aferze "testamentowej" nadal sądzi ludzi - szczegóły pod drugim linkiem:
//telewizjarepublika.pl/prof-strzembosz-ws-tk-prezydent-zlamal-prawo,28144.html
//wpolityce.pl/polityka/137040-sedzia-skazana-w-poznanskiej-aferze-testamentowej-nadal-sadzi-ludzi-wymiar-sprawiedliwosci-potrafi-dla-siebie-byc-laskawy

13 Prawo i Sprawiedliwość potępiane jest także za krytykę byłego prezydenta Lecha Wałęsy, w tym mówienie o jego współpracy z SB. Wałęsa jako prezydent wypożyczył teczkę TW "Bolka", donosy z niej zaginęły, zostały wyrwane (czyli ukradzione) i to stwierdzili urzędnicy nie związani z PiS i minister Siemiątkowski z SLD - gdyby nie był agentem SB to by nie wypożyczał tej teczki, aby nie wzbudzać podejrzeń, że jest prawdziwa, a jeśli nawet to dopilnowałby, aby wróciła nienaruszona! Zaś jego żona w książce napisała, że w czasie w którym według dokumentów donosił często wygrywał w totolotka, a później już prawie w ogóle - jak ktoś w to wierzy to współczuję. Gdyby Wałęsa się przyznał, przeprosił, powiedział jak było, przekazał jakieś pieniądze ofiarom to by była inna rozmowa. A tak to przeszedł drogę od zera do bohatera i z powrotem. Zresztą nie da się ocenić czy Wałęsa po zakończeniu współpracy z SB działał wbrew komunistom czy też dalej mieli na niego wpływ - na to wskazywałoby zakończenie przez niego strajku w Stoczni bez wynegocjowania warunków dotyczących innych zakładów pracy (strajk uratowało kilka kobiet w tym Anna Walentynowicz). Co prawda Lech Wałęsa podpisał porozumienie z władzami PRL, ale być może wynegocjowano je z powodu postawy innych działaczy „Solidarności”, którym Wałęsa nie mógł się przeciwstawić, bo wzbudziłby podejrzenia i mógłby zostać odsunięty na boczny tor. Wałęsa też wspólnie z innymi obalił patriotyczny rząd premiera Jana Olszewskiego ze strachu przed lustracją - polecam na youtube film "Nocna Zmiana" gdzie Wałęsa mówi, że oni (rząd Olszewskiego) nie mogą jutro wejść do biur, nie wiecie jak daleko oni zaszli. W efekcie władzę objęli postkomuniści co skończyło się wieloma patologiami i aferami - duża w tym wina Lecha Wałęsy. Ułaskawił gangstera „Słowika” (ten później mówił, że dał dużą łapówkę).

14 Krytykowany jest poseł Stanisław Piotrowicz. Tymczasem w czasie PRL nie oskarżał opozycjonistów jak kłamią, a pomagał im - tu szczegóły: //niezalezna.pl/49154-piotrowicz-odpowiada-sekielskiemu-nie-bylem-prokuratorem-stanu-wojennego Poseł podaje liczne fakty, nikt im nie zaprzeczył - gdyby można było je podważyć to już dawno lewicowe media by to zrobiły. Jako dowód jego zaangażowania w zwalczanie opozycji w PRL podaje się fakt, że w 1983 został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. Jednak nawet jego krytycy przypisują mu sporządzenie jedynie jednego aktu oskarżenia przeciw działaczowi opozycji (czemu jak wyżej podałem Piotrowicz zaprzecza) - czy gdyby tak było to dostałby ten medal za jedną decyzję? To absurd. Poza tym gdyby to zrobił to przydzielono by mu prawie na pewno więcej takich spraw. W dodatku odznaczenie to nadawane było w PRL  osobie zasłużonej w pracy zawodowej lub w działalności społecznej - w latach 1944-1992 (do końca obowiązywania ustawy z okresu PRL) przyznano ponad 3 miliony 500 tysięcy Krzyży Zasługi. Jak z tego widać odznaczenia te przyznawano nie jakiejś wąskiej grupie komunistów, ale milionom Polaków. Zatem zapewne doceniono jego rzetelne zwalczanie zwykłej przestępczości - jeśli tak to nie miał też powodu nie przyjmować tego odznaczenia (zresztą taki gest nic by nie dał, a jedynie mógłby mu zaszkodzić).

15 Szef MON powiedział, że aerokluby wesprą powstające wojska obrony terytorialnej. Spotkało się to z krytyką i kpinami. Tymczasem w 1939 samoloty bez uzbrojenia PWS-26 prowadziły rozpoznanie (o tym pod pierwszym linkiem) - mimo, że miały niewielkie szanse w przypadku spotkania samolotu lub samolotów wroga. Jeśli pomagałyby teraz nie muszą podlatywać blisko wroga. Oczywiście obecnie rozpoznanie mogą prowadzić też drony, ale front mógłby być szeroki, a liczba dronów mogłaby być niewystarczająca (zwłaszcza, że po pewnym czasie agresor część z nich mógłby zestrzelić). Agresor być może potrafiłby zakłócić lub przerwać komunikację z dronem. Zatem samoloty z aeroklubów mogą być niezbędne. Kompletnie ośmieszyły się Fakty TVN, które oprócz kpin z tego co powyżej stwierdziły, że ministrowi chodzi też o balony, a to oczywiście ich wymysł, bzdura.
https://pl.wikipedia.org/wiki/PWS-26
//fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/szef-mon-ma-nowe-zadanie-dla-aeroklubow,670384.html

16 Obronę stanowiska większości Zjednoczonej Prawicy w sprawie aborcji (czy może raczej mordowania dzieci nienarodzonych) zawarłem w osobnym tekście, dlatego nie zamieszczam jej tutaj - jest pod poniższym linkiem:
//filipstankiewicz.salon24.pl/729048,w-wiekszosci-malo-znane-fakty-o-aborcji-warto-je-znac-przed-zabraniem-glosu

Filip Stankiewicz

P.S. Jeśli uznaje Pan/Pani te argumenty za trafne w całości lub częściowo to proszę o zamieszczenie tego tekstu w całości lub fragmencie na różnych forach internetowych czy wysłanie znajomym - warto bronić tego co dobre, bo gdy będziemy bierni wielu może uwierzyć w kłamstwa i manipulacje i wybrać w kolejnych wyborach gorszych polityków na czym prawie wszyscy stracimy.

KOMENTARZE

 • Podziwiam
  ogromną pracę Autora. Przeczytałem od początku do końca i muszę z przykrością stwierdzić, że to był stracony czas.

  //...to proszę o zamieszczenie tego tekstu w całości lub fragmencie na różnych forach internetowych czy wysłanie znajomym...//

  Niestety, na mnie proszę nie liczyć ale może ktoś chętny się jednak znajdzie.
  Moją opinię na niektóre poruszone w notce tematy przedstawiłem tutaj:
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/134174,dobra-zmiana-tylko-dla-kogo
 • Propaganda
  Jestem przekonane, że ten tekst na niepoprawnych.pl pójdzie na jedynkę.

  Ja natomiast mam kilka innych zarzutów:

  1. Sprowadzenie obcych baz i wojsk na teren Polski, co uczyni Polskę pierwszym celem ataku w razie konfliktu zbrojnego, albowiem nawet przez nieszczęśliwy przypadek i bardzo być może, ją unicestwi;
  2. Pomoc finansowa i polityka zagraniczna w stosunku do banderowskiej Ukrainy, a także imigracji ukraińskiej w
  Polsce;
  3. Propaganda i dążenie do wojny z Rosją, co wiąże się z polityką zagraniczną w interesie USA i Izraela, a nie Polski;
  4. Zezwolenie na pobyt i działalność obcych sił na terenie Polski i zezwolenie na użycie przez nich broni;
  5. Ustawa o ziemi - obostrzenia w stosunku do Polaków, natomiast zezwolenie na zakup ziemi gminom wyznaniowym;
  6. Przymus szczepień przy jednoczesnym braku odpowiedzialności za kalectwo w wyniku tzw. efektów ubocznych;
  7. Akceptacja umowy CETA, która jest równoznaczna z zakończeniem procesu rozbioru Polski i faktycznemu oddaniu Jej pod nadzór międzynarodowych, czyli żydowskich korporacji, co jęst równoznaczne z wprowadzeniem faszyzmu i depopulacji ludności w wyniku żywności GMO;
  8. Potajemne rozmowy Dudy z żydostwem w Nowym Yorku w sprawie nieistniejącego antysemityzmu i bezprawnych roszczeń żydowskich - zamiast kategorycznego ucięcia sprawy, bo odszkodowania zostały spłacone jeszcze w latach sześćdziesiątych.

  To są tylko niektóre chwasty z łączki antypolskich rządów pisowskich. Polityka sprzedawania Polski jest prowadzona dalej, tym razem przez partię owiniętą w biało-czerwoną flagę, z krzyżem w dłoni i z modlitwą na ustach.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:17:48
  Odpowiem w punktach:

  1. Wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej musi potrwać a nawet może się nie udać, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że główne dowody są niedostępne (wrak, czarne skrzynki (mogą już być dawno nagrane od nowa), miejsce katastrofy (gruntownie zmienione przez Rosjan) lub z których uzyskanie wiedzy potrwa (ciała ofiar katastrofy).

  2. Czytałem wywiad z jednym z ministrów prezydenta Andrzeja Dudy w którym odpowiadając na pytanie o aneks do raportu WSI powiedział, że nie odnaleziono go - i co mają zrobić?

  3. Zbiory zastrzeżone IPN - raczej nie można ujawnić wszystkiego, więc ocena musi potrwać. Jeśli będzie to w marcu lub nawet kilka miesięcy później to nic się nie stanie.

  4. Co do wyjaśniania afer - CBA działa intensywnie (np. w sprawie afery reprywatyzacyjnej w Warszawie, afery podkarpackiej, afery w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie czy byłego rektora Wojskowej Akademii Technicznej). Prokuratura dopiero zaczyna zajmować się tymi sprawami. Poza tym Zbigniew Ziobro ani jego zaufani ludzie, których jest niewielu nie zmuszą szeregowych prokuratorów do szybkiej pracy czy do stawiania zarzutów politykom, jeśli boją się, że ci politycy lub ich koledzy po odzyskaniu władzy zemszczą się na nich (myślę, że szansa na odzyskanie władzy jest niewielka, ale mogą się bać). Poza tym część prokuratorów jest skorumpowana.

  5. Za rządów PO-PSL nie było więcej niekompetentnych ludzi na stanowiskach? To chyba jakieś żarty. Tylko jeden przykład: PKP Cargo wyrzuciła w błoto 445 milionów PLN kupując spółkę czeskiego oligarchy? Może warto, aby sprawą zainteresowała się opinia publiczna? Przypomnijmy - pod koniec 2014 roku nadzorowane przez wychowanków Leszka Balcerowicza i kumpli Ryszarda Petru PKP Cargo postanowiło odkupić od Zdenka Bakaly (czeskiego oligarchy, dobrego przyjaciela Jana Kulczyka) spółkę AWT zajmującą się transportem kolejowym. Wyłożono na ten cel aż 445 mln zł. Pod względem biznesowym transakcja ta okazała się być jednak chybiona. AWT bardzo szybko stał się gigantycznym obciążeniem dla Grupy PKP Cargo. W pierwszym półroczu br. polski przewoźnik towarowy zaliczył z tego powodu stratę w wysokości -195 mln zł! Co ciekawe - transakcja nabycia od czeskiego oligarchy pakietu kontrolnego nad AWT od samego początku budziła kontrowersje. Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP wyrażali obawy czy pomysł nabycia czeskiego przewoźnika jest aby na pewno zasadny: - "Przejęcie AWT uważamy za dość ryzykowny ruch. Główne ryzyka to trudny główny partner biznesowy, stara flota, trudny rynek ze spadającymi cenami i według naszych założeń niewielki wpływ na generowanie gotówki przez grupę". Efekt decyzji o zakupie od kumpla Kulczyka spółki AWT jest taki, że PKP Cargo po pierwszym półroczu tego roku zanotowało stratę w wysokości -195 mln zł, a kurs akcji na giełdzie w Warszawie poleciał w ciągu roku o 50 proc. w dół... I jeszcze politycy PO bezczelnie obwiniają Prawo i Sprawiedliwość za spadki na giełdzie, choć to częściowo właśnie ich wina jak w przypadku tej spółki.
  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03333-Jak-sie-marnuje-445-mln-PLN.htm

  6. Wprowadzenie progu dochodowego w 500+ znacznie zwiększyłoby biurokrację i koszty w firmach i Państwie, a bogaci pobierający świadczenie to tylko kilka procent ogółu.

  7. Co do CETA nic jeszcze nie jest przesądzone.

  8. Nikt w PiS ani prezydent Andrzej Duda nie twierdzą, że obecność żołnierzy USA da nam 100% bezpieczeństwa, ale lepiej mieć ich obecność i liczyć, że Rosja będzie bać się ich zaatakować i zabić, bo wtedy trudno USA byłoby nie wypowiedzieć wojny Rosji. Natomiast celem PiS i prezydenta RP jest wzmacnianie armii i to się dzieje, dwie rzeczy podałem, a wielu zapewne nie znam.

  9. Nie wszyscy Ukraińcy to banderowcy - to rosyjska propaganda. Partia ich popierająca ma chyba tylko kilka procent poparcia.

  Na koniec - o tym, ze Prawo i Sprawiedliwość dba o polskie czyli nasze interesy na serio świadczy zakończenie negocjacji z producentem śmigłowców Caracali z efektem negatywnym.
 • @Filip Stankiewicz 00:07:43
  Dziękuję za obszerną odpowiedź. Pozwolę sobie jednak ustosunkować się
  1. Wszelkie szczegóły katastrofy smoleńskiej mają np. Amerykanie, ponoć nasi sojusznicy. Poza tym ekshumacja i rzetelne badanie dałoby odpowiedzi na wiele pytań. Dlaczego jeszcze tego nie zrobiono? Moze dlatego, że padłyby niektóre teorie Macierewicza?

  2.Ktoś zajumał Aneks? Hehehehehe To o czym pitolił Antoni?

  3.Ściema, Albo pokazują wszystko albo niech nie zawracają gitary.

  4.Jeśli są skorumpowani prokuratorzy to dlaczego jeszcze nie siedzą? Mija rok i nic.

  5. Tu pełna zgoda, radośnie jest realizowana ogólna zasada TKM (teraz q,,,my!)

  6. Biurokrację mamy i tak bizantyjską, Starczy lepiej gospodarować zasobami ludzkimi a nie tworzyć nowe miejsca "pracy" dla kolesi.

  7. Co do CETA to sejm przyjął już stosowną uchwałę (porozumienie ponad podziałami czyli POPiS). Jak przyjdzie do ratyfikacji to nie sądzęm żeby było inaczej.

  8.Aj waj... Co my byśmy zrobili bez dzielnych jankesów?... Putin zaraz by nas rozszarpał. Sami oddajemy resztki suwerenności.

  9.Te kilka procent wystarczy żeby oficjalna retoryka i polityka historyczna była banderowska. Wszelkie umizgiwanie się przedstawicieli naszego rządu i prezydenta to wstyd i zdrada stanu.

  Pozdrawiam.
 • @Lotna 23:41:33
  Wojska NATO mogą nam tylko pomóc. Oczywiście nie można wykluczyć jakiegoś przestępstwa czy przestępstw żołnierzy NATO, ale gdy będą te wojska Rosja nie powinna ich zaatakować bojąc się wojny z NATO, USA.

  Nie chcemy wojny z Rosją, a Rosja myślę, że by chciała nas zająć.  Nikt w PiS ani prezydent Andrzej Duda nie twierdzą, że obecność żołnierzy USA da nam 100% bezpieczeństwa, ale lepiej mieć ich obecność i liczyć, że Rosja będzie bać się ich zaatakować i zabić, bo wtedy trudno USA byłoby nie wypowiedzieć wojny Rosji. Natomiast celem PiS i prezydenta RP jest wzmacnianie armii i to się dzieje, dwie rzeczy podałem, a wielu zapewne nie znam.  Trudno stwierdzić czy dana choroba jest z powodu szczepionki, a przymusu nie wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość.  CETA nie została zaakceptowana.  Samo spotkanie z organizacjami żydowskimi to nic złego, a wręcz przeciwnie, bo pokazuje otwartość - źle byłoby, gdyby prezydent coś im obiecał, ale nie sądzę, aby to zrobił.


  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/filipstankiewicz/odpowiedz-na-glowne-zarzuty-wobec-prezydenta-andrzeja-dudy-i-pis

  ©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :).
 • @Filip Stankiewicz 11:50:48
  Panie Stankiewicz proszę konkretnie mi odpowiedzieć, po kiego licha Rosja miałaby nas zająć? napaść? Po co Rosji praktycznie bankrut z bilionowymi długami w ojro oczywiście, bez swego przemysłu, etc...czy po to by nas zagłodzić lub karmić? bo na to by wychodziło. Także Rosji niepotrzebna zachodnia zbankrutowana Upaina, z długami, etc... bez przemysłu... choć mogliby zająć ją w parę dni przy aplauzie większości Ukraińców na dziś żyjących w nędzy. Witano by Rosjan tam kwiatami.
 • @Filip Stankiewicz 11:50:48
  Jeszcze dwie sprawy... po Nord Stream2 Polska zostanie całkowicie zmarginalizowana. Na powrót na rosyjskie rynki raczej już nie liczmy. Po drugie szczepionki, to poczytaj pan co piszą na ten temat dr Jaśkowski i prof. Majewska, prześladowani przez farmaceutyczne żydowskie lobby, i nie tylko oni za pisanie prawdy. Dlaczego w większości państw zachodnich przymusu szczepień nie ma? odpowiedz! A za powikłania poszczepienne są tam olbrzymie odszkodowania, u nas ich ustawodawca nie przewidział. Polecam strony w tym temacie, może pana oświecą... Dzieci umierają po szczepieniach HPV! A w Polsce „rząd” wprowadza przymus.http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18863&Itemid=119 oraz Wyniki wyszukiwania
  Profesor Maria Dorota Majewska – szkodliwość szczepień | Prawda ...
  https://prawdaxlxpl.wordpress.com/.../profesor-maria-dorota-majewska-s...
  INSTYTUT PSYCHIATRII I NEUROLOGII Katedra Marii Curie Komisji Europejskiej Zakład Farmakologii Profesor Maria Dorota Majewska Do: Zarządu Polskiego ...
  Prof. Maria Dorota Majewska | Szczepionkowe ludobójstwo
  https://vaccgenocide.wordpress.com/tag/prof-maria-dorota-majewska/
  Będąc wykonawcami szczepień są bezpośrednio prawnie i moralnie odpowiedzialni ... Prof. Maria Majewska, VAERS. USA, podobnie jak inne kraje stosujące ...
  Profesor Maria Dorota Majewska o szczepieniach - YouTube
  Film dla zapytania prof. majewska o szczepieniach▶ 43:06
  https://www.youtube.com/watch?v=d3BUgYXtJ10
  08.08.2012 - Przesłany przez: Telewizja Lublin
  Pani profesor Maria Majewska jest neurobiologiem i zajmuje się badaniem wpływu szczepień na ...
  Masowe szczepienia nie są potrzebne. Rozmowa z prof. Marią Dorotą ...
  dziecisawazne.pl/masowe-szczepienia-nie-sa-potrzebne-rozmowa-z-prof-...
  Rozmowa z prof. Marią Dorotą Majewską - neurobiolożką, która zajmuje się badaniem wpływu szczepień na Centralny Układ Nerwowy. W jaki sposób ...
  Zgony po szczepieniach - prof. Maria Dorota Majewska - neurobiolog ...
  www.vitanatural.pl/zgony-po-szczepieniach-prof-maria-dorota-majewsk...
  Opinie. Zgony po szczepieniach. prof. Maria Dorota Majewska -. neurobiolog, ekspert d.s. szczepień. Najnowsze informacje, dane o możliwych konsekwencjach ...
  Zastrzyki kalectwa, racjonalny strach. Prof. dr hab. Maria Dorota ...
  https://pl-pl.facebook.com/...szczepieniach...prof...majewska/482817798...
  Prof. dr hab. Maria Dorota Majewska. 12 sierpień 2012 o 21:47 ... Od kilku lat naukowo zajmuję się problemem bezpieczeństwa szczepień. Ponieważ w artykule ...
  Modne Bzdury
  modnebzdury.blogspot.com/
  04.10.2009 - Fora i portale, na których spotykają się i dyskutują osoby negatywnie nastawione do szczepień traktują artykuły prof. Majewskiej jako bardzo ...
  SZCZEPIENIA Informator Dla Rodziców |
  szczepienia.blog.pl/
  21.09.2015 - Zaktualizowana prezentacja o szczepieniach i autyźmie. Mailem Prof.Majewska 16 VIII 2016 r.: https://www.sendspace.com/file/33gr7u.
  Czy te szczepionki wywołują autyzm dzieci? Profesor twierdzi ... - Fakt.pl
  www.fakt.pl › Wydarzenia › Polska
  17.11.2014 - Tiomersal występuje m.in. w szczepionkach skojarzeniowych, takich jak ... Profesor Majewska zajmuje się badaniem wpływu konserwantu na ...
  Ps...Moja Małżonka jest mgr mikrobiologiem, ma te same spojrzenie na sprawę szczepień co dr Jaśkowski i prof. Majewska.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:36:56
  1. Jeśli Amerykanie mają dowody na zamach to po ujawnieniu pojawiłyby się opinie, ze to był atak na NATO i trzeba zaatakować w odpowiedzi Rosję, a tego USA nie chcą, więc to nie takie proste.

  2. A co mówił Antoni?

  3. Na 99% są tam materiały, których ujawnienie będzie groźne dla naszego kraju, więc to by zaszkodziło naszemu krajowi. Oczywiście ze strony większości mediów i opozycji również spadłaby na Prawo i Sprawiedliwość lawina krytyki, co by mogło nawet spowodować przegraną w kolejnych wyborach. Zatem Pana pomysł jest bardzo zły.

  4. Nie wszystkie przestępstwa da się wyśledzić, poza tym po zmianie władzy mogli ze strachu zaprzestać przestępstw i podsłuchy teraz zakładane nic nie wykażą.

  5. Pieniądze stracone przez PKP tylko na tej jednej transakcji są znaczną częścią wynagrodzeń lub może nawet większe od pensji wszystkich ludzi nominowanych przez Prawo i Sprawiedliwość od początków rządów (pomijam rząd czy wojewodów, bo na tych stanowiskach zmiany są poza sporem).

  Kolejny przykład patologii za rządów PO-PSL (jeśli dalej stwierdzisz, że nie widzisz różnic w polityce kadrowej między PO-PSL i PiS i chcesz więcej przykładów to napisz).

  6. To, że mamy ogromną to żaden argument, aby była jeszcze większa. Jakie nowe stanowiska stworzyło Prawo i Sprawiedliwość? Nie słyszałem o takich, jeśli nawet jakieś są to pewnie jest ich niewiele i nie wpływają zbytnio na sytuację budżetu naszego kraju.

  7. Uchwała tylko mówi, że ratyfikacja musi być większością 2/3 głosów - nie przesądza w żadnym razie czy taka ratyfikacja będzie czy jej nie będzie. Zobaczymy. Jak będzie to krytykuj, a na razie daj spokój.

  8. Putin zaatakował Czeczenię, Gruzję i Ukrainę - mało? Na jakiej podstawie jesteś pewny, że by nas nie zaatakował gdyby nie było NATO?

  9. Równie dobrze nasi sąsiedzi mogliby twierdzić, że Polacy są źli bo na przykład chcą odebrać Litwie Wileńszczyznę, albo coś popierają choć popiera to tylko kilka procent Polaków. Trzeba znać proporcje, myśląc tak jak ty chyba z żadnym Państwem byśmy nie mogli współpracować. Poza tym mamy sytuację taką jak gdy agresywny mięśniak (Rosja) bije się z trochę słabszym (Ukraina) – dopóki nie skończy my (tez słabsi) jesteśmy raczej bezpieczni. Dlatego w naszym interesie jest dawać np. jedzenie temu słabszemu, oczywiście w granicach rozsądku, bo nie jesteśmy bogatym krajem.
 • @Filip Stankiewicz 12:54:14
  [Poza tym mamy sytuację taką jak gdy agresywny mięśniak (Rosja) bije się z trochę słabszym (Ukraina) – dopóki nie skończy my (tez słabsi) jesteśmy raczej bezpieczni. Dlatego w naszym interesie jest dawać np. jedzenie temu słabszemu, oczywiście w granicach rozsądku, bo nie jesteśmy bogatym krajem.] Nie powtarzaj propagandowych bzdur, w które nawet już Zachód i USA nie wierzy. A to dlaczego my Polacy mamy karmić i utrzymywać banderowskiego bankruta na własne życzenie? Na to my Kresowianie i ich potomkowie zgody nie wyrażamy.
 • @Filip Stankiewicz 12:54:14
  Zachód/USA oszukało Rosję, ponieważ miało zniknąć jak Układ Warszawski. Taki to z ciebie dziennikarz, poszukaj o tym w necie.
 • @Filip Stankiewicz 12:54:14
  //8. Putin zaatakował Czeczenię, Gruzję i Ukrainę - mało? Na jakiej podstawie jesteś pewny, że by nas nie zaatakował gdyby nie było NATO?//

  No cóż... Powielanie kłamstw Szechtera i Sakiewicza raczej wyklucza dalszą dyskusję jako bezprzedmiotową. Proszę zrozumieć, że większość czytelników Neonu to rozsądni Polacy a takie bzdety to proszę serwować na "niepoprawnych" albo "niezależne". W każdym razie dziękuję za zajmującą wymianę zdań.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:09:52
  Jarku on nie wie, że NATO same siebie obronić by nie potrafiło, bo złożone z ciot, pedałów i lesb, pracujących do 14:30 w piątek z wolnym do poniedziałku, a wtedy Rosjanie mogą być gdyby chcieli w Berlinie. Szkoda czasu na polemikę z takim który ma nas trzeźwo myślących Polaków za durni, którzy łykną jego politpoprawne brednie. Dobrze mu doradziłeś bo tu aplauzu nie znajdzie. Mi nie odpowie bo brak mu argumentów. Pozdrawiam.
 • @Filip Stankiewicz 12:54:14
  Dowódca sił lądowych USA w Europie wystraszył się szybkości rosyjskiej armii(sic! co na to Macierewicz?, rusofobi?, etc..?)...Dowódca sił lądowych USA w Europie Ben Hodges oznajmił, że wystraszyła go szybkość przemieszczania się rosyjskich wojsk razem z całym sprzętem na ogromne odległości. „Najbardziej niepokoi mnie swoboda ruchu rosyjskich wojsk. Ich niezapowiedziane kontrole mnie osobiście zaskakują za każdym razem, kiedy to robią. Tak więc możecie zrozumieć, dlaczego mnie to straszy" cytuje jego słowa BBC. Podkreślił on, że rosyjskie wojska mogą przemieszczać się razem ze sprzętem na ogromne odległości bardzo szybko, a NATO nie ma takiej szybkości. Jednocześnie podkreślił on, że w tym celu trzeba stworzyć wojskową strefę Schengen, aby umożliwić sojuszowi swobodne przemieszczanie się. Hodges uważa, że to właśnie kontrolowanie ogromnego terytorium umożliwia Rosji szybkie przerzucanie wojsk na dowolne odległości. Jednocześnie oznajmił on, że widzi w Rosji „jedyne potencjalne zagrożenie zdolne do zniszczenia USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec lub każdego innego państwa". Ps...Nareszcie zaczynają myśleć i doceniać przeciwnika, szkoda, że Macierewicz o tym nie wie. Anglosasi nie są w stanie sobie wyobrazić, że inni nie muszą myśleć i postępować tak jak oni … Rosjanie są nastawieni głównie na skuteczną obronę … Skuteczną obronę - z możliwością dalekosiężnej riposty w razie potrzeby Więc - nie należy ich zaczepiać - a tym bardziej - atakować … Już było dwóch takich którzy się o tym, na własnej skórze, przekonali … Ale i Rosjanie potrafili z tych doświadczeń wyciągnąć rozsądne wnioski i zgodnie z nimi - odpowiednio się przygotować …
 • @Filip Stankiewicz 12:54:14
  Jestem absolwentem historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Podyplomowego Studium Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomii UG. Pracuję w Orange Polska S.A. Przykro mi za nasze szkolnictwo . Proszę propagandę sobie odpuścić .Przykro mi.
 • @Filip Stankiewicz 12:54:14 masz to swe NATO
  Ha, ha, ha! oto jedna z "armii" NATO! Putin i Szojgu umierają ze śmiechu! Czytajcie to: niemiecka armia nie jest w najlepszym stanie: brakuje ludzi, sypie się sprzęt. Można się kulać ze śmiechu z tej natowskiej armii! http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wiekszosc-niemcow-opowiada-sie-za-zwiekszeniem-liczebnosci-armii/wg71y2 W tej chwili w szeregach Bundeswehry służy około 178 tys. żołnierzy. Rozpoczęta w 2010 roku reforma niemieckich sił zbrojnych ustaliła docelową liczebność armii na poziomie 185 tys. szeregowych, podoficerów i oficerów. Federalne ministerstwo obrony sprawdza obecnie, czy to wystarcza i w jaki sposób powinno się rozwiązać kwestię zapotrzebowania na dodatkowy personel. Z podjętymi przez nie decyzjami zapoznamy się najwcześniej na wiosnę 2016 roku. Nie ulega wątpliwości, że niemiecka armia cierpi na braki kadrowe. Najbardziej dają się one we znaki Bundesmarine, która od lat zwraca uwagę na ten problem. W roku 2013 niemiecka marynarka wojenna zgłosiła do ministerstwa obrony zapotrzebowanie na 1000 do 1500 żołnierzy. Brakuje zwłaszcza podoficerów wyspecjalizowanych w obsłudze sonarów w załogach okrętów podwodnych. (SIC!) W rezultacie w 2014 roku z czterech niemieckich okrętów podwodnych pływały tylko dwa(SIC!), a więc połowa. Pozostałych, w pełni sprawnych, nie miał kto obsługiwać(SIC!). Brakuje ludzi, sypie się sprzęt Pod koniec sierpnia magazyn "Der Spiegel" poinformował o planach minister obrony von der Leyen podniesienia liczebności Bundeswehry o 5 tys. żołnierzy pełniących stałą służbę zawodową, przy jednoczesnym zredukowaniu liczby żołnierzy służby ograniczonej czasowo. Powodem takiej roszady personalnej jest zwiększone zapotrzebowanie na techników obsługujących wyspecjalizowany sprzęt w marynarce i lotnictwie. Równie poważny problem niemiecka armia ma ze sprzętem, który po prostu się sypie. Wieloletnie zaniedbania i stałe obniżanie budżetu Bundeswehry do poziomu 1,3 niemieckiego PKB doprowadziły do tego, że połowie 2014 roku tenże "Der Spiegel" podał szokującą wiadomość: ze 109 najnowocześniejszych myśliwców Eurofighter w pełnej gotowości bojowej znajduje się raptem osiem maszyn.(SIC!) Podobnie było z helikopterami transportowymi CH-53 Sea Stallon i śmigłowcami wielozadaniowymi NH90. Z 67 "Stallonów" do lotu gotowych było siedem, (SIC!) a z 33 NH90 trzy.(SIC!) Udział niemieckiej Luftwaffe w zwalczaniu terrorystycznych bojówek Państwa Islamskiego ujawnił kolejne braki. Z 93 myśliwców wielozadaniowych tornado sprawnych jest w tej chwili 66, (SIC!) ale w pełnej gotowości bojowej znajduje się tylko 29. (SIC!) Równie tragicznie wygląda sytuacja z wiekowymi samolotami transportowymi typu Transall C-160. Dostawy ich następcy, airbusów A400M, wciąż się opóźniają, a i one wykazują wady techniczne, które trzeba usuwać na bieżąco.(SIC!) Problemy z celnością "plastikowego" karabinka szturmowego G36 wystawiły Bundeswehrę na pośmiewisko, (firma Heckler & Koch GmbH w Oberndorf am Neckar dostarczyła Bundeswehrze swoje słynne już karabinki G36 - ostatnie badziewie, w liczbie 180.000 sztuk. okazało się, że przy dłuższym strzelaniu nagrzewają się nadmiernie i tracą celność. spór trwa. niemiecki rząd chce odszkodowania i wymiany, zaś prywatna firma Heckler & Koch zaprzecza i nie chce płacić.) a manipulacje z wypożyczaniem sobie uzbrojenia i sprzętu przez jednostki udające się na ćwiczenia, a nawet na misje zagraniczne uświadomiły, że tak dalej być nie może.(SIC!) Ps... I to jest definicja naszych "sojuszników" z Zachodniej Europy. 1. Najpierw Duńscy żołnierze piszą list aby już ich zabrać z Afganistanu bo są bardzo zestresowani pobytem tam. 2. Na manewrach w Holandii szeregowy celuje do przebiegającego żołnierza i wykrzykuje: "pif paf, pif paf". Tamten jednak nie zwracając uwagi nadal biegnie. Szeregowy woła: "Co jest? Właśnie cię zastrzeliłem!" Drugi odpowiada: "Co znaczy zastrzeliłeś? Ja jestem czołg!". (Holendrzy nie mają czołgów - wszystkie sprzedali.) 3. Niemcy w Leopardach zamontowali pomalowane na czarno kije od miotły w miejsce karabinów maszynowych. I wszyscy na wyścigi chcą Rosji sprzedawać nowoczesne technologie wojskowe - vide termowizory do czołgów Thalesa. Na szczęście dla nas dzisiejsza Bundeswehra : to poza kilkoma oddziałami na pokaz, zbiorowisko lalusiów modnie ostrzyżonych z tlenionymi na blond włoskami, którzy "służą" od 8.00 do 16.00, jeśli dłużej - to mają "nadgodziny". po 16.00 przebierają się w cywilne ciuchy wsiadają do golfów na 18 calowych felgach i do domu albo do miasta. W Leopardach życzą sobie żeby był barek, klima, WIFI, szybki internet, bo nie pojadą. jest tam też dużo dziewczyn, ale głównie lesbijki (tzw. Kampflesben) tak więc na razie możemy spać spokojnie. Na zajęciach i szkoleniach nie mają tradycji wojskowej na którą mogli by się powołać, bo na Wehrmacht, Waffen-SS itp. przecież nie wolno. wolno im sięgać dopiero do I wojny światowej z ograniczeniami i do wojen z Napoleonem. Więc nie wymagajmy od nich zbyt wiele. Deutsche Welle choć raz napisała prawdę, bez ściemniania. Polsce sprzedano Leo A4 i A5, ale z amunicją która nie przebija pancerzy T94, amunicję która przebija, Niemcy zostawili dla siebie i nie sprzedadzą jej. Za 10 lat nie będzie dzisiejszych Niemiec - będą skundlone arabskie Niemcy, z arabskim językiem urzędowym, prawem szariatu i rodowitymi Niemcami pozamykanymi w rezerwatach - i to wszystko będzie zasługą ciotki Merkel i jej pieprzonego multi-kulti. Niemcom armia jest niepotrzebna, zaproszona przez nich armia ISIS przybyła i chce być dobrze utrzymywana....Niemcy potrzebują teraz piekarzy, rolników, prostytutek - całej armii/nomen omen/ ludzi, która będzie pomagać im w obsłużeniu nowoprzybyłych. sieg...Allach Akbar!
 • @Filip Stankiewicz 12:54:14
  Desant Rosjan w Polsce w dwie godziny? Potwierdzają to eksperci! Rosjanie śmieją się z polskiego wojska i twierdzą, że ich czołgi T-90 będą w Warszawie w ciągu 24 godzin. Desant powietrzny potrzebuje na to niewiele ponad godzinę. Są jeszcze Iskandery. Te rakiety dwie minuty po odpaleniu wybuchną w centrum Warszawy. Problem w tym, że rosyjscy propagandziści mogą mieć rację. Nie jesteśmy gotowi na konflikt z Moskwą. Nie jesteśmy przygotowani na atak ze wschodu. Na wypadek wojny całą swoją nadzieję pokładamy w sojusznikach. - To jest całkowicie bzdurne założenie. Wbija się ludziom do głowy, że sojusznicy mają nas bronić. A to nie tak. To my mamy mieć skuteczny system odstraszania a nie wierzyć , że jednostki NATO przyjdą nam z pomocą po 7 dniach od chwili wybuchu wojny ( a będzie to nota z ubolewaniem i nic więcej!)- mówi w rozmowie z faktem24.pl Wojciech Łuczak, wojskowy ekspert i wiceprezes agencji Altair. Tymczasem Rosjanie śmieją się z naszego wojska. Na filmie wyemitowanym przez piąty kanał telewizji pokazali, jak czołgi T-90 zmierzają do Warszawy. Lektor mówi, że będą tam w ciągu 24 godzin, bo tyle potrzebują do przejechania 1300 kilometrów. Wcześniej jednak do stolicy Polski dostanie się sowiecki desant. Spadochroniarzom wystarczy na to 1, 5 godziny. W tym czasie rosyjskie pociski balistyczne będą w drodze do USA. Na zakończenie filmu na rakiecie widać emotke ze zmrużonym okiem. Ma to oznaczać, że filmik jest żartem. Jeśli tak to raczej kiepskim. Tyle tylko, że jest w nim ziarno prawdy. Taki materiał pojawił się w Rosyjskiej telewizji https://youtu.be/AXWOKhCGyog Gdyby doszło do hipotetycznego konfliktu, Rosjanie rzeczywiście byliby w kilka godzin w Warszawie. Zapytany o to Wojciech Łuczak mówi - To prawda. Kilka tygodni temu, odbyły się w Polsce ćwiczenia pod kryptonimem Kraj. Jednym z elementów była walka z batalionem rosyjskiego specnazu. Wyniki były takie, że zdecydowano się je utajnić - podkreśla Wojciech Łuczak. Nie chce zdradzać szczegółów, ale dyplomatycznie mówi że, nie napawają one optymizmem. - Takie ćwiczenia powinny odbywać się co dwa lata. Biorą w nich udział organy administracji publicznej, jak i dowództwa oraz sztaby na wszystkich szczeblach kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi - przyznaje generał Roman Polko, były dowódca jednostki GROM. W ramach „Stolica-16” ćwiczono obronę Warszawy przed rosyjskim Specnazem, perfekcyjnie wyszkolonymi komandosami. Teoretycznie ich atak mógłby wyglądać tak. Przed rozpoczęciem wojny na lotnisku, pojawia się grupa turystów wracających z Wiednia i przesiadająca się na lot do Moskwy. Broń byłaby już w skrytkach na terenie miasta. Ich zadaniem byłoby nie tylko unieszkodliwienie prezydenta czy premiera i najbardziej znanych polityków i generałów, ale też wprowadzenie chaosu w mieście. Odcięcie prądu, zatrucie wodociągów, wysadzenie kilku stacji benzynowych. - Do jakiego kataklizmu może doprowadzić grupa nawet źle przeszkolonych ludzi, pokazuje ostatni przykład zamachów terrorystycznych w Paryżu - mówi były dowódca GROM, generał Roman Polko. Kiedy Specnaz polowałby na polskich polityków w drodze byłyby rosyjskie pociski samosterujące - Lecą 8 metrów nad ziemią a my nie mamy niczego, co byłoby je w stanie wykryć i zestrzelić. Właśnie takimi rakietami Putin, rozpoczął konflikt z Syrią - podkreśla Łuczak. Rosjanie mają jeszcze Iskandery. Odpalone z okręgu kaliningradzkiego dolatują aż za Berlin. - Przeciwko tym rakietom, nie mamy również żadnej broni - dodaje wojskowy ekspert. Kompleksowy system obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej, który negocjujemy z amerykanami ma być kompletnie gotowy w….2028(który jeszcze nie istnieje! SIC!) roku i będzie kosztował 50 mld zł - mówi Łuczak. Do tego czasu naszego nieba bronią pochodzące z lat 60 zestawy rakietowe. Niewiele pomogą nam też F-16 i pociski do nich kupione u Amerykanów. - Mamy samoloty ale bez systemów naprowadzania i rozpoznawania celów one są ślepe i głuche - podkreśla Łuczak. Do tego maszyny te wymagają specjalistycznych urządzeń i obsługi. Tylko w w bazie w Krzesinach i w Łasku są na przykład specjalne odkurzacze, które pozwalają utrzymywać pasy startowe w odpowiedniej czystości, tak żeby samoloty mogły startować i lądować. To nie wszystko. Oba lotniska są w zasięgi rosyjskich rakiet. - Jedynym ratunkiem byłoby ich przebazowanie, na wypadek konfliktu - Tajemnicą poliszynela jest to, że maszyny trafiłyby do bazy w Niemczech. Kolejna rzecz to kody dostępu do supernowoczesnych rakiet JASSM kupionych za gigantyczne pieniądze od Amerykanów. Nie mamy jednak do nich dostępu. - Istnieje możliwość unieruchomienia tych rakiet na pokładzie samolotu, drogą radiową przez osoby mające dostęp do kodów źródłowych - mówi nam Michał Likowski, redaktor naczelny branżowego miesięcznika „WTO Raport”. Innymi słowami o użyciu rakiet zdecyduje Amerykanin, siedzący przed komputerem gdzieś w Arizonie z nogami na krześle a nie nasz pilot. Eksperci podkreślają jednak, że wojna nie wybuchnie z dnia na dzień. To proces długotrwały, który narasta tygodniami i nie dzieje się z godziny na godzinę. - Problem w tym, że my liczymy na sojuszników i ich sprzęt. Bazujemy na tym, że Rosjanie nie są gotowi do ataku, tak jak my do jego odparcia. Ale to błędne koło. Na wypadek mobilizacji, będzie za późno żeby lata zaniechań i zaniedbań naprawić - mówi nam Michał Likowski redaktor naczelny „WTO Raport”. I żadnym pocieszeniem nie jest to, że Rosjanie potrzebowali w konflikcie z Ukrainą blisko miesiąca, na to żeby sprowadzić tam kilkaset czołgów. Ps..Rosyjskie siły zbrojne w Kaliningradzie...http://dziennikzbrojny.pl/artykuly/art,2,6,6819,armie-swiata,potencjal,rosyjskie-sily-zbrojne-w-kaliningradzie i to https://pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82y_Zbrojne_Federacji_Rosyjskiej Po przeczytaniu powyższego oraz tego pod podanymi linkami, oceńcie, porównajcie z tym co posiada nasza armia, a raczej czego nie posiada, no podajcie wynik konfrontacji tak między Polską oraz NATO a dzisiejszą Rosją..Czy teraz wybierzecie się odbierać Rosji Królewiec? jak to rusofobom się marzy? Czekam..
 • @Filip Stankiewicz 12:54:14
  A po kiego licha nam takie NATO jak poniżej? Oto obraz NATO na dzień dzisiejszy! To koniec polskich marzeń i złudzeń, takie są na dzień dzisiejszy realia Polacy! Dzisiejsze NATO jest zbiurokratyzowane, skostniałe, niewydolne, z armią nie otrzaskaną w boju, złożoną z wygodnickich maminsynków,( w czołgach Bundeswery mają klimę i barki!!!), cherlaków, pedałów, ciot, lesbijek, oraz homoniewiadomo/Wursztów, "służących" od 7:30 - 14:30, weekendy wolne, nic nie mogące w dzisiejszych czasach, a o stanie technicznym sprzętu natowskiego ponoć pierwszej armii NATO po amerykańskiej robiącej także już bokami Bundeswerze, etc..już nie wspomnę, artykułów w tym temacie w sieci sporo, o naszym także jak i o naszej armii także nic nie mogącej na dziś. NATO to tylko relikt pozostały po zimnej wojnie z Sowietami. Dzisiejsza Rosja to już nie tamte sowiety i tamta sowiecka armia, to nie Rosja Gorbaczowa czy pijanicy Jelcyna o czym rusofoby wymachujące zardzewiałą szabelką dzisiejszej Rosji zapominają, powodując u niej śmiech i politowanie zarazem. Przypominam, że zgodnie z umowami NATO miało być rozwiązane po likwidacji UW. Czyli zrobiono Rosję w chuja! Nie dziwię się, że Rosja dziś robi w chuja NATO i USA! Całe to niemogące na dziś NATO istnieje wyłącznie tylko dla potrzeb lobby zbrojeniowego USA, jak i tylko ciepłych i bardzo popłatnych posadek dla wątpliwej jakości generałów i urzędasów. Przypominam oczekującym na jakąkolwiek pomoc NATO w razie zagrożenia, że par. 5 NATO nie obowiązuje nikogo do innej pomocy jak wg "swoich możliwości"!!!. Polska jest członkiem drugiego sortu i nikt w jej sprawie palcem nigdy nie kiwnie. Ciekawe kiedy Putin to pojmie i powie "sprawdzam par. 5".(np. zaatakować w piątek po 14:00!, bo NATO zbierze się dopiero w poniedziałek, po 8:00, będzie deliberować przez być może 3 dni lub tydzień, na koniec nota protestacyjna z ubolewaniem, etc..ponieważ zaatakowany ma bronić się samodzielnie przez 3-6 miesięcy!!!)...Polacy i nie tylko muszą zrozumieć, że Europa kończy się na wschód od Odry, niestety. A własne zbrojenia wymagają czasu którego może nie być!. A pan Prezydent A. Duda oraz min. Macierewicz, również powinni przestać marzyć o stałym pobycie wojsk okupacyjnych USA/NATO w Polsce z powodów jak wyżej napisałem.. To analiza, oddająca całą prawdę o tym nieudolnym tworze NATO=EU. Dodatkowo gospodarka USA jest w zapaści a neocons marzą, że wojna z Rosją może ich uratować.. Może 15-10 lat temu ale nie teraz, teraz to jest po "ptakach". Dlatego polscy przywódcy, powinni wylać sobie kubeł zimnej wody na głowy z tymi planami, czyli okupacyjne NATO w POLSCE. Ten plan jest prawie samobójczy,Polska na pierwsze uderzenie wake -up guys. Co do dziadka który powinien być już na emeryturze, bawić wnuki a nie planować wojenki, bo na to za głupi po prostu Szeremietiewa i jego planów czyli mrzonek o OTK i partyzantce kieruję to - Dziadku Szeremietiew to już nie te czasy II WW, lasów także brak. Z czym do tego o czym będzie na końcu. Partyzantka w mieście? jakim? co z cywilami wtedy? Jak z miast będą ruiny lub pustynia! A teraz z czym na np. "Niedźwiedzia" bo wiem o kogo Ci chodzi- to tylko jeden okręg- "Iskander", "Tornado-S" i "Triumf" będą strzec bezpieczeństwa Rosji! OTRK "Iskander", WWR "Tornado", ZRK "Triumf" i podwodny krążownik o napędzie atomowym najnowszej generacji "Aleksander Newski" zostały umieszczone u wschodnich rubieży Rosji. Wschodni Okręg Wojskowy rosyjskich Sił Zbrojnych otrzymał w 2015 roku 850 jednostek nowoczesnego sprzętu wojskowego. Na uwagę zasługuje w szczególności podwodny krążownik o napędzie rakietowym najnowszej generacji "Aleksander Newski", który został przekazany Flocie Pacyfiku. Dwie brygady rakietowe będące częścią wojsk lądowych zostały wyposażone w operacyjno -taktyczne systemy rakietowe "Iskander-M". A wojska obrony przeciwlotniczej zostały wyposażone w unikatowe najnowsze rakietowo -zenitowe systemy S-400 "Triumf" i przenośne rakietowo-zenitowe kompleksy "Werba". Artylerzyści zaczęli otrzymywać wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe "Tornado". Wideo: kanał "Zwiezda" ...Nie podano, że ponad 40 jednostek Tornado-S skierowano do Okręgu Kaliningrad. Przyszła, baza pocisków atomowych w Redzikowie w zasięgu Tornado-S ?.Jedna salwa pokrywa 60 ha, zasięg 120 km. A więc Polska tarczą strzelniczą. Nic dodać, nic ująć. W razie konfliktu Polska byłaby pierwszym celem. Kiedyś propaganda głosiła, że rakiety w Europie miały być przeciwko Iranowi, ale od kiedy Putin ich wyśmiał już nie opowiadają takich bajek- teraz jest bajka o obronie w ramach NATO. Obronie przed kim i przed czym i no i czym? Oto jest hamletowskie pytanie! Ps. http://cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/188/55/1885519.jpg Bundeswehra może latać tylko w dzień!(sic! to muszą się Rosjanie kulać ze śmiechu!)...Wprowadzono zakaz nocnych lotów samolotów Tornado przeciwko Daesh (Państwo Islamskie) w Syrii. Podświetlenie kabin pilota sześciu Tornado wykorzystywanych do lotów wywiadowczych nad Syrią i Irakiem oślepia pilotów tak silnie, że uniemożliwia im nocne operacje — podaje gazeta Bild. W związku z tym w nocy Tornado pozostają na ziemi. „Pracujemy nad niezbędnym rozwiązaniem" — podkreślił przedstawiciel sił powietrznych Niemiec. Problemy z oświetleniem w Tornado rozpoczęły się po tym, jak samoloty zostały wyposażone w nowe oprogramowanie (ASSTA-3). Sześć Tornado uczestniczy obecnie w lotach wywiadowczych przeciwko ISIS. Ale tylko nie w nocy. W dzień wyniki lotów wywiadowczych są lepsze.
 • @kula Lis 66 14:30:10
  Ave Amigo. :)
 • @Repsol 14:28:26
  Z niego widać taki historyk jak z Bula, Tuska, etc..tam na ten kierunek szli nieudacznicy życiowi, ostatni sort maturzystów. Jaki z niego historyk taki pewnie i ekonomista. Pozdrawiam.
 • @Filip Stankiewicz 12:54:14
  Kto ci takich idiotyzmów do głowy nawciskał?? Czy Rosja ma jakieś roszczenia terytorialne wobec Polski? Jeśli Putin chciałby czegoś szukać na naszym terytorium to tylko dlatego, że jesteśmy najbliższym krajem NATO. Do tego rząd niepotrzebnie szczeka tylko zaogniając sytuację.
 • @kula Lis 66 12:30:55
  A kto by zmusił Rosjan do przejęcia naszych długów? I tak już są sankcje na Rosję i nic sobie z nich nie robią (choć oczywiście trochę na nich tracą). A przed rozbiorami Rzeczpospolita była lepiej rządzona niż III RP? Oczywiście zgadzam się, że III RP była rządzona bardzo źle.
 • @kula Lis 66 13:19:35
  To była przenośnia, może to być wsparcie bezgotówkowe - dyplomatyczne, ekspertów.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:09:52
  Nie zaatakował Czeczenii? Zaatakował. Osetia była częścią Gruzji, Gruzini mieli prawo tam wkroczyć wojskiem - skąd wojska rosyjskie znalazły się prawie pod Tbilisi? A ci rzekomi separatyści na Ukrainie skąd mają czołgi, bojowe wozy piechoty, działa? Kupili w sklepie z bronią? Moim zdaniem to nie są kłamstwa.
 • @kula Lis 66 14:27:33
  Jasne, Putin baranek. I w historii też nie atakowali nas i innych Państw czy to błędny wniosek z Twojego wpisu?
 • @kula Lis 66 14:30:10
  Na niemieckiej armii nie polegałem, same USA są w stanie spokojnie rozwalić Rosję gdyby fiknęła.
 • @kula Lis 66 14:30:42
  A jaka jest celność tych Iskanderów? A nie opłaca im się niszczyć miasta czy miast, które spodziewają się łatwo zająć, bo musieliby je odbudowywać. To samo z ładunkami nuklearnymi - zatem tego w ogóle się nie musimy obawiać.
 • @kula Lis 66 14:31:38
  Obrona terytorialna może mieć broń przeciwlotniczą i przeciwpancerną, wystarczy wsparcie samodzielnych pułków artylerii i nie będzie znacznie odstawać od regularnej armii, a jest kilka razy tańsza. W Redzikowie ma być tarcza antyrakietowa obronna, a nie broń atomowa - ta może być w innych krajach Europy, bo ma duży zasięg.
 • @Filip Stankiewicz 17:31:23
  Z upaińskich magazynów, złomowisk.
 • @Filip Stankiewicz 17:34:19
  Nie wracaj do historii, USrael ponad 50 krajów bezkarnie atakował po wojnie.
 • @Filip Stankiewicz 17:43:58
  Tą tarczą sobie dupę podetrzyj, a co tam będzie to tylko USrael będzie wiedział, nasi tam dostępu mieć nie będą.
 • @Filip Stankiewicz 17:37:47
  [USA są w stanie spokojnie rozwalić Rosję gdyby fiknęła.] nie rozśmieszaj mnie, sami Amerykanie/Pentagon temu zaprzecza. To nie dawne USA i już nie dawne ZSSR czy jelcynowska bezbronna Rosja. Poczytaj o stanie ich arsenałów atomowych ponoć gówno już wartych, czy o ich przemyśle pisze Staszek o tym. Amerykanom skończyły się zasoby fachowców, jedni pomarli inni na emeryturach, stąd problemy z wyposażeniem armii, sił lotniczych, bubel F35, BUBLE OKRĘTY, ETC...
 • @Filip Stankiewicz 17:37:47
  Ciekawe spostrzeżenia odnośnie "nie używanej" przez USA broni jądrowej - prawdopodobnie jest w dużej mierze bezużyteczna. Pierwszy link
  http://alex-anpilogov.livejournal.com/153461.html
  – nie ma żadnego plutonu militarnego! jest próbą opisania kłopotów, jakie sprawia pluton militarny, i o których parę razy wspominałem (puchlizna helowa, konieczność przetapiania co 10-15 lat).
  Autor tekstu twierdzi, że dodatkowo dużą rolę odgrywa zanieczyszczenie wyższymi izotopami PU, jak Pu241. Wskutek przemian jądrowych typowych dla tych izotopów autor twierdzi, że parametry bojowe plutonu zmieniają się tak, że jego przetopienie nie wystarczy do przywrócenia mu właściwości „bombowych” (Nikt nie rozdziela izotopów plutonu na wzór U238 i U235, proces technologicznie niewykonalny) Przywołuje Am241, który może zakłócić implozję ładunku jądrowego tak, że nie dojdzie to powstania masy krytycznej na wystarczająco długi dla zajścia eksplozji (ok. 100 generacji rozszczepienia) czas. Hipotezy autora mają pewne podstawy, ja sam tu chyba raz czy dwa razy napomknąłem, że laboratorium los Alamos (ale to tajne) mogło takie efekty w „starym” plutonie zauważyć, i też pytałem, czy yankeska broń nuklearna przypadkiem nie utraciła „operacyjności”. Nie mam danych, aby się wypowiedzieć. Jest to możliwe, choć chyba b. mało prawdopodobne. Dlaczego? Bo kiedyś yankesie uparli się, i do budowy głowicy użyli „brudnego” plutonu z reaktora cywilnego („przepalonego” jak pluton z Czernobyla) a nie „czystego” z reaktora wojskowego. Głowica eksplodowała, ale czy miła takie same wymiary, jak typowa militarna, jaka była moc eksplozji, czy nadawałaby się na zapalnik ładunku termonuklearnego – tego nie wiem>

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031