Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 17 komentarzy

Filip Stankiewicz

Filip Stankiewicz - Urodziłem się 1 maja 1978 roku. Mam wspaniałą żonę Annę i synka Szymka. Jestem absolwentem historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Podyplomowego Studium Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomii UG. Pracuję w Orange Polska S.A.

Manipulacja „Faktów” TVN wymierzona w rząd PiS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Fakty” TVN (nieoceniony redaktor Sobieniowski) uznały za absurdalną wypowiedź wiceministra Obrony Narodowej Bartosza Kownackiego, że znaczenie śmigłowców transportowych dla losów ewentualnej wojny byłoby dziesięciorzędne.

 

Tymczasem mamy 120.000 żołnierzy (dzięki powołaniu Obrony Terytorialnej więcej), 1000 czołgów, 2600 wozów opancerzonych i 440 dział samobieżnych. Potencjalny agresor czyli Rosja ma przynajmniej kilka razy więcej żołnierzy i sprzętu. Zaś śmigłowce transportowe (w liczbie 50, bo tyle chcieli kupić przepłacając zresztą) mogą przewieźć bliżej linii frontu kilkuset żołnierzy (w kilku turach kilka tysięcy) uratować życie paruset żołnierzom (jeśli nie zostaną oczywiście zestrzelone), ale nie zniszczą wrogiego samolotu, śmigłowca uderzeniowego czy czołgu.

 

Zatem szansa, że od nich będzie zależało czy wygramy czy przegramy jest niewielka - i tu wiceminister ma w pełni rację. Zapewne też można pieniądze na nie przeznaczone wydać na bardziej potrzebny sprzęt zdolny zniwelować przewagę Rosjan w siłach pancernych czy w powietrzu.//technowinki.onet.pl/militaria/polska-i-rosyjska-armia-porownanie/m2e8y

 

Filip Stankiewicz

KOMENTARZE

 • Kto ogląda Pedałen ?!
  .
 • Parodia na Neonie
  Wkleić blekot z chazarskiego onetu z września 2015 r. .To gorzej jak w przedszkolu.
  Ni w dupę ni w oko.
 • po co pogotowiu karetka?
  ratownicy mogą dojechać przecież komunikacją miejską. w końcu ważne jest aby dotarli do pacjenta...
  ponimajesz swoją głupotę filipku?
 • Ale czad!
  Ręce opadają. Się zatrzymać w 2015 roku!
  "Potencjalny agresor czyli Rosja ma przynajmniej kilka razy więcej żołnierzy i sprzętu."
  Te przynajmniej kilka razy żołnierzy czyli 120 tys. razy kilka to powiedzmy 0,5 mln.
  Rosja na dzień dzisiejszy ma 1,88 mln. jednostek a od 1 lipca tego roku wzrośnie do 1.9 mln. osób.
 • PRL-BIS
  Zastanawiam się, jak można popierać rząd PIS?
  Tłumaczenie , że PO , PSL, N, to zdrajcy, to traktowanie czytelników Neon24 jak idiotów.
  Takie teksty warto pisać u Sakiewicza, czy u Karnowskich.
  "Warczymy na RUSKICH" -bo nam każą , a laskę robimy USA
  Wielka niezależność, nie ma co
  Państwo Polskie zadłuża się jeszcze bardziej, niż za czasów PO
  Morawiecki jest takim następnym Balcerowiczem, nie ma nawet o czym marzyć , że zostaną poluzowane jakiekolwiek przepisy , czy podatki choć troszkę w dół!!!
 • Autorze, ręce opadają na to co piszesz
  "Tymczasem mamy 120.000 żołnierzy (dzięki powołaniu Obrony Terytorialnej więcej)..." Obrona terytorialna czyli ORMO bis to oddziały skierowane na inwigilację społeczeństwa, w sytuacji podbicia kraju mogą stanowić zalążek partyzantki (terrorystów, jak się to dziś określa).
  Antoni Macierewicz wytrwale dezorganizuje nasze wojsko zastępując ludzi doświadczonych młokosamo, co po kilka szczebli awanują, Wypisz wymaluj działania Stalina w latach 30 ub. w., tyle, że Stalin mordował Misiewicz dymisjonuje. Wytrwałe torpedowanie przetargów, by kupować od kolesiów z pominięciem przetargów. Miało być 50 helikopterów, dziś mówi się o 12, bez offset, na krzywy ryj. Czas się obudzić.
 • @Zawisza Niebieski 21:00:46
  Helikoptery jako takie są całkowicie zbędne. Limuzynami dojedzie, czy odjedzie się szybciej i bezpieczniej, trzeba tylko wyciąć drzewa.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031